TOKAT’TA EN ÖZEL ASKERLER TEZKERESİNİ ALDI

Tokat Aile ve Sosyal

Tokat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Münasebetiyle Tokat’ta  Bir Dizi Etkinlik Düzenlenerek Engelli Vatandaşlarla Bir Araya Gelindi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de bir dizi etkinlikle kutlandı. Bu etkinlikler çerçevesinde 2004 doğumlu 29 engelli kişilerin katılımıyla temsili askerlik töreni kapsamında;  İlk olarak, 15.05.2024 tarihinde asker adayı engellilerin ve ailelerinin katıldığı coşkulu bir eğlence programıyla kına gecesi düzenlendi. Türküler eşliğinde engelli asker adaylarına kına yakıldı. Kına yakılırken engellilerin ve ailelerinin coşku ve duygu dolu anlar yaşandığı gözlendi.

16.05.2024 tarihinde Cumhuriyet Meydanında il protokolünün, engellilerin ve ailelerinin katılımıyla asker uğurlama eğlencesi düzenlendi. Milli Eğitim Müdürlüğü İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan mehteran takımının mini gösterisinin eşliğinde eğlenen engelli asker adayları, Müftülük görevlilerinin katıldığı dualar eşliğinde Tokat 48. Piyade Alay Komutanlığı’na uğurlandı.

  1. Piyade Alay Komutanlığı’nda yapılan etkinliklerin akabinde düzenlenen yemin töreniyle, engelli askerlere tezkereleri verildi.