TOKAT’TA DUYAN KUYUMCULARA KOŞUYOR;TANESİ 70 BİN TL

Son dönemde altın fiyatlarında gözlemlenen artış, altın sahipleri için sevindirici bir gelişme oldu. Özellikle nadir bulunan altın türlerine olan talep, kuyumcuları adeta bir hazine avına çıkardı. Aralarında en çok aranan ve değeri 66.890 TL’ye ulaşan eski tip beşlik altınlar, kuyumcular tarafından büyük ilgi görüyor.

Son dönemde altın fiyatlarında

Eski Tip Altınların Kıymeti

Yastık altında biriken altınların, özellikle Darphane’nin üretim kısıtlamaları sebebiyle piyasada bulunurluğunun azalması, beşibiryerde altınlar gibi eski tip altınların değerini artırdı. Piyasada bu altınlara olan talep artarken, bulunurlukları azaldı. Bu durum, altın sahiplerine yüksek fiyatlarla satış yapma fırsatı sunuyor.

Beşlik Altınların Fiyatı ve Yatırım Öngörüleri

Beşlik altınlar şu an itibarıyla 66.890 TL gibi rekor bir değere sahipken, kuyumcular bu nadir altınları bulmak için çeşitli teklifler sunuyor. Altın ve para piyasaları uzmanları, ons altındaki ivmenin devam etmesi halinde, gram altın fiyatlarının önemli oranda yükselebileceğini öngörüyor. 2024 yıl sonu için gram altın fiyatının 2.500 – 3.000 TL bandında seyredebileceği tahmin ediliyor, bu da altın yatırımcıları için önemli bir fırsat sunuyor.