TOKAT’TA DEPREMZEDE ÇOCUKLARA ÖZEL ETKİNLİK DÜZENLENDİ

Tokat Belediyesi, Sulusaray depreminden

Tokat Belediyesi, Sulusaray depreminden etkilenen öğrencilere moral ve motivasyon desteği sağlamak amacıyla özel bir etkinlik düzenledi.

Sulusaray, Yeşilyurt ve Artova ilçelerinden gelen öğrenciler, Tokat’ta Yeşilırmak üzerindeki sandal turuna ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katıldı. Tokat Belediyesi, Sulusaray depreminden etkilenen öğrencilere moral ve motivasyon desteği sağlamak amacıyla özel bir etkinlik düzenledi. Sulusaray, Yeşilyurt ve Artova ilçelerinden gelen öğrenciler, Tokat’ta Yeşilırmak üzerindeki sandal turuna ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katıldı.

Öğrencileri  karşılayan Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından öğrenciler, Yeşilırmak üzerinde sandallarla gezi yaptı. Başkan Yazıcıoğlu, ” Çocuk Gülerse, Dünya Güler…Tokat Belediyesi olarak deprem bölgesi Sulusaray ve Yeşilyurt İlçelerimizdeki çocuklarımızı şehrimizde misafir ediyoruz. Deprem psikolojisinden kurtulmalarını sağlamak hem de bayramın coşkusunu yaşamaları adına çocuklarımızla Tokat Merkezimizde bir aradayız. Onlar için güzel bir etkinlik hazırladık. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği bu bayramı doyasıya yaşamaları için çocuklarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. Yazıcıoğlu, öğrencilerin geleceğe umutla bakmasını ve başarılı olacaklarına inandığını vurguladı. Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’de Tokat Belediyesi’nin düzenlediği etkinlik için, sosyal medyadan yaptığı şu açıklama ile teşekkür etti:  ”Tokat Belediyemiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla depremden etkilenen ilçelerimizden gelen öğrencilerimizi ağırladı. Yeşilyurt ve Sulusaray’dan gelen öğrencilerimiz, Müdürümüz ile birlikte tekne turu yaptı. Başkanımız Sayın Mehmet Kemal Yazıcıoğlu’na teşekkür ederiz.”