TOKAT’TA ÇİFTE KABUS YAŞANACAK;KAR-YAĞMUR-ÇAMUR

Birkaç gündür süren güneşli ve ılık hava Türkiye’yi terk ediyor. Yalancı baharın ardından Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere tüm yurtta şiddetli yağışlar başlayacak. Şubat soğukları kendini hissettirecek.

Birkaç gündür süren güneşli

Meteoroloji’nin son açıkladığı verilere göre Türkiye genelinde yeni haftada yağış ve fırtına vatandaşları etkileyecek. Bu hafta boyunca yurt genelinde sıcaklıkların düşecek, şiddetli yağışlar ve fırtına kendini gösterecek. Bugün başlayan yağışlar etkisini artırarak tüm yurtta ilerleyecek.

3 GÜN KÂBUSA DÖNECEK

Ankara ve İstanbul hafta boyunca yağışlı geçecek ancak Salı ve Çarşamba günleri iki kentte şiddetli yağış alacak. Aynı zamanda şiddetli rüzgâr alacak Ankara ve İstanbul’da hava koşulları vatandaşları etkiyecek. İstanbul’da sıcaklıkların Salı günü 14 derece, Çarşamba günü 12 derece, Perşembe günü ise 9 derece olması bekleniyor. Ankara’da da hava sıcaklıkları giderek düşecek. Ankara’da sıcaklıkların Salı günü 15 derece, Çarşamba günü 9 derece, Perşembe günü 7 derece olması bekleniyor. İzmir’de yağışlar iki gün sürecek. Anca Perşembe günü ile birlikte kentte fırtına bekleniyor. İzmir’de hava sıcaklıklarının 18 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Antalya’da şiddetli yağıştan etkilenecek.MGM verilerine göre ise ilimiz Tokat2ta da 10 derecelik bir sıcaklık düşüşü ve yağışlı hava etkili olacak.