TOKAT’TA ALTIN FİYATLARINA TSUNAMİ ETKİSİ

Tokat’ta altın fiyatları adeta tsunami gibi yükseliyor. Ons altın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak 2.304,94 dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş, gram altın fiyatını da 3.000 liranın üzerine çıkardı. Peki, bu yükselişin sonu olacak mı? Gram altın daha da yükselecek mi? Uzmanlardan “felaket” uyarısı geldi.

Tokat'ta altın fiyatları adeta

Uludağ Üniversitesi’nden Doç. Dr. Filiz Eryılmaz, altın fiyatlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, kısa vadede altının yatay bir bantta hareket edebileceğini ancak güçlü ve kalıcı düşüşlerin beklenmediğini söyledi. Eryılmaz, “En kötü senaryo olarak altının ons altında 2.300 dolar, gram altında ise 2.800 lira seviyesinin altına düşmesi diyebiliriz. Bu durum, küresel ekonomide büyük bir çalkantıya işaret eder ve ‘felaket’ olarak nitelendirilebilir” dedi.

Eryılmaz, Fed’in faiz indirimlerine başlamasıyla birlikte altında güçlü yükselişlerin beklenebileceğini ve ons altında 2.600 dolar, gram altında ise 3.500 liranın görülebileceğini de ifade etti. “Bu nedenle portföylerde altın pozisyonlarının artırılması ve bu dönemlerde alım fırsatlarının değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Tokatlılar da altın fiyatlarındaki bu yükselişten endişeli. Altın yatırımı yapan Tokatlılar, altın fiyatlarının daha da yükselip yükselmeyeceğini merak ediyor.