TOKAT’TA AİLE HAFTASI RENKLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Vali Numan Hatipoğlu, Aile

Vali Numan Hatipoğlu, Aile Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklere katıldı.

Taşhan önünde kortej yürüyüşü ile başlayan Aile Haftası etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Numan Hatipoğlu konuşma yaptı.

Vali Hatipoğlu, ailenin Türk toplumunun çekirdeği olduğunu söyledi. Aslında dünyadaki tüm toplumlar için aynı şeyin söz konusu olduğunu ancak aile kurumuna, aile mefhumuna, geçmişine bizim kadar çok fazlasıyla sahip çıkan, aile bireylerini bir arada tutmak için uğraşan bir başka bir topluluk olmadığını ifade etti.  Bizim geçmişimizden günümüze süzülüp gelmiş olan bu güzel hasletimizin, aileyi koruyan, önceleyen adeta bir kalenin içi gibi dokunulmaz yapmaya çalışan bir yönümüz olduğunu belirten Vali Hatipoğlu, “Bu anlamda da devletimiz aile yapısının korunmasıyla ilgili çok uzun bir süredir daha fazlasıyla gayret göstermeye çalışmakta. Bu anlamda bizler de üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Yine sadece aile, ailelerimizin temel yapısını değil aynı zamanda aile mensuplarının engelli bireylerimiz olmak üzere daha iyi hale getirilmesi gibi bir hedef ve gayret içerisinde bulunuyoruz. ” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından öğrencilerimiz tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu. Programa protokol mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.