TOKAT’TA AFRİKA RÜYASI SON BULDU

Tokat’ta geçtiğimiz hafta sonu Afrika sıcaklıklarının etkisiyle 30 dereceye kadar yükselen hava sıcaklıkları, kısa bir süre sonra mevsim normallerine geriledi. Bu ani değişim Tokatlıları şaşkına çevirdi.

Tokat'ta geçtiğimiz hafta sonu

Geçtiğimiz hafta adeta yaz mevsimini yaşatan Afrika sıcaklıkları, Tokat’ta unutulmaz bir hafta sonu yaşatmıştı. Hava sıcaklıklarının 30 dereceye kadar yükselmesi, Tokatlıları adeta şoke etti. Parklar, bahçeler ve mesire alanları dolup taşarken, vatandaşlar güneşli havanın tadını çıkarmıştı.

Ancak bu sıcak hava dalgası uzun sürmedi. Afrika sıcaklarının etkisini kaybetmesiyle birlikte hava sıcaklıkları mevsim normallerine gerilemeye başladı. Pazartesi günü itibarıyla Tokat’ta hava sıcaklıkları mevsim normallerine döndü.

Meteoroloji Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, önümüzdeki günlerde Tokat’ta hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek. Kent merkezi ve ilçelerde hava sıcaklığının 10 ila 12 derece arasında olması beklenmektedir.

Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Tokatlılar, Afrika sıcaklarının yerini mevsim normallerine bırakmasından karışık duygular içinde. Bazı Tokatlılar, sıcak havanın bitmesinden üzüntü duysa da, mevsim normallerine dönmenin daha sağlıklı olduğunu savunuyor.