TOKATLILAR İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

İstanbul’da yaşayan Tokatlılar MHP’nin

İstanbul’da yaşayan Tokatlılar MHP’nin düzenlediği iftar yemeğinde buluştular.

MHP İstanbul İl Başkanlığının düzenlediği iftar programında Tokatlılar bir araya geldi. Programa MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, İstanbul İl Başkanı Birol Gür, Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Tokat Dernek ve Vakıflarının Temsilcileri ve Tokatlılar katıldılar. MHP Bağcılar ilçe başkanlığı koordinesinde Bağcılar Halk Sarayında düzenlenen iftar sofrasına Tokatlılar bir araya gelerek, hasret giderdiler.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin her sene sürekli hale getirdiği iftar programı 17 Nisan 2022 Pazar günü gerçekleşti. İftar öncesi Kuran tilavetinin ardından okunan ezan ile birlikte oruçlar açıldı.

İftar programına katılan herkese şükranlarını sunan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Her biriniz birbirinden farklı köklerden, köylerden geldiniz. Farklı mezhep temsilcileri olarak geldiniz. Tokat kimliğinde birleşip geldiniz. Tam 1000 yıldır bu coğrafyada aynı semaya el açarak geldiniz, aynı kıbleye dönerek geldiniz, aynı sancakta birleştiniz. 1000 yıldır omuz omuza mücadele ederek geldiniz” ifadelerini kullandı.


Tokat’ın Türk tarihinde özel bir yeri olduğunu dile getiren Yücel Bulut, “Bize kimliğini veren bu 1000 yıllık şehir, şehitler, gaziler, alimler şehridir. Bu devlet ne zaman dara düşse, ne zaman sıkıntıya düşse 1000 yıldır bu şehrin evlatları üzerlerine düşenleri hiç sorgulamadan yerine getirmişlerdir. Hangi diyara giderseniz gidin, hangi şehitliğe giderseniz gidin bir Tokatlının kabrini mutlaka görürsünüz” sözlerine yer verdi.


Üç hilalin altında iftara katılanların, bir araya gelenlerin temsil edildiği MHP’nin 53 yıldır halkın değerleri için mücadele verdiğini anlatan Yücel Bulut, “MHP’de inanç ve değerlerini ayakta tutabilmek için mücadele eden dava arkadaşlarımız var. 1969 yılından 12 Eylül 1980 darbesine kadar 3600 yöneticimiz sizlerin iffeti ve değer yargılarını dünyaya haykırdıkları için katledildiler. Hiçbir beklenti içerisinde değillerdi, şehit edildiler” diyerek konuştu.
MHP’nin Cumhur İttifakı içerisinde yer almasını eleştirenleri sert bir dille eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Biz şimdi MHP’nin durduğu yeri anlatmak durumundayız. MHP kadrolarının bu milletinin ufuk ve selameti dışında hiçbir kaygısı yoktur. MHP’nin Cumhur İttifakından beklentisi nedir, diye soruyorlar. Bu art niyetli soruya karşın şu iyi niyetli cevabı vermek zorundayız. Bizim ölçümüz aziz milletin ikbali, istikbalidir. Bunun için yerimiz Cumhur İttifakıdır” dedi.