Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı 4 Temmuz 2019 tarihinde Niksar’a gelerek bazı özel sektör yatırımcılarını ziyaret etmiş, ziyaretlerden sonra yapılan sohbetlerde; “arkadaşlar bir hafta sonra belirlenen günde Niksar’a tekrar geleceğim, yatırım yapılacak bölgeleri ve hizmetleri yerinde görelim birlikte karar verelim” sözleri üzerine  yeniden Niksar ziyareti gerçekleşmiştir.

Tokat valisi Dr. Ozan Balcı Niksar ziyareti ilk önce Sarıyazı köyüne gerçekleşmiştir, Sarıyazı köyünde İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen  Sıcak Su sondaj çalışması sonrasında sıcaklığı 55 derece olan, saniyede 35 litre debisi olan önemli bir su kaynağına sahip olmuştu, bu önemli su kaynağının bölge ekonomisine katkı sağlaması için çalışmalar halen devam etmektedir.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı yatırımcılara cazip olması bakımından çıkartılan sıcak suya alternatif olması ve yatırımları desteklemesi bakımından yeni bir su sondajına başlanması için gerekli talimatları verdiği aynı bölgede yeni bir su kaynağı bulunması ile birlikte yatırımcıların bölgeye yatırım yapacağı ifade edilmektedir.

Niksar Sarıyazı köyü bölgesinde sıcak su kaynaklarının sağlıklı kullanılması için bölgede yapılan arazi toplulaştırmasının da kısa zamanda tamamlanarak arazi sahiplerinin kullanımına açılması bölgede yapılacak yatırılar için önemli görülmektedir.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı bölgenin ekonomik kalkınası için yapılacak çalışmaları yerinde incelemek üzere Niksar’a geldi Sarıyazı bölgesinde Ormanlık bölgeler içinde bulunan Ceviz fidanı yetişmesine uygun olan alanlar gezildi Sarıyazı köyü halkı ile görüşmeler yapıldı, bölgeye gelecek yatırımcılar için bölge halkının yapacak çalışmalar destek vermesi istendi.

Niksar Sarıyazı köyü bölgesindeki incelemelerden sonrasında bölgedeki arazi toplulaştırmasının en kısa zamanda tamamlanması istendi, daha sonra hazine arazileri üzerinde bölge ekonomisine katkı sağlayacak Fide yetiştiriciliği için Seraların kurulacak bölgeleri tespit çalışmaları, Sıcak suyun nasıl, hangi alanlarda kullanılması gerektiği konuları konuşuldu, yine Gürçeşme bölgesinde bulunan Organize sanayi Bölgesindeki içme suyu sıkıntılarının giderilmesi  için çalışmalar yapılması, yeni yatırımcılar için yeni alanların açılması ve tahsis edilmesi konuları görüşüldü.