TOKAT SİYASETİNE DAMGA VURANLAR, ZİYARET ETTİ

Tokat’ın gurur duyduğu iki

Tokat’ın gurur duyduğu iki duayen siyasetçisi Eski Sağlık Bakanı  Dr. CEVDET AYKAN (95) eski Devlet Bakanı  METİN GÜRDERE Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerini ziyaret etti.

Tokat’ın devlet yönetiminin de siyasi ayağında en sevilen iki duayen Devlet adamları eski Sağlık Bakanı ve Köy İşleri Bakanı Dr. Cevdet Aykan ve eski Devlet Bakanı Metin Gürdere Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerini ziyaret ederek gazete sahibi Cemalettin Bilgin ve gazete yetkilisi Makine Yüksek Mühendisi Serhat Bilgin ile bir süre sohbet yaparak geçmişi yad ettiler.

Bilgin misafirleri kapıda karşıladı, ellerinden öptü misafirleri gazete baskısının yapıldığı işyerinde ağırladı.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerini ziyaret eden Aykan ve Gürdere’yi karşılayan gazete sahibi ve yetkilisi Bilgin misafirleri gazete baskısının yapıldığı işyerinde karşıladı.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin ve 27. Dönem MHP Tokat Milletvekili adayı  Makine Yüksek Mühendisi Serhat Bilgin ile sohbet eden Aykan’’ Gazetenizi uzun yıllardır takip ederim Babanız Hacı Mehmet Bilgin ile yakın dostumdu Rahmetle anıyorum siyasetin içinde aktif olduğumuz dönemlerde bir çok alanda beraber çalışma fırsatımız oldu gerçek bir Ülke sevdalısı Milliyetçi dik duruşlu bir insandı Hacı Mehmet Bey sizlerin de babanızın yolundan gittiğini gördükçe mutlu oluyorum’’ diyen eski Sağlık Bakanı  Dr. CEVDET AYKAN (95);  “Türkiye’nin bir çok bölgesinde çalışma fırsatım oldu ama buradaki dostluklarım arkadaşlıklarımızı hiç unutmadık, yıllar süren siyasi hayatımız da her zaman Ülkemizin ve Milletimizin ileriye gitmesi için çalıştık bugün burada sizler gibi genç evlatlarımızın ülkemizin daha iyi yerlere gelmesi için çalıştığınızı görmek gurur vericidir. Niksar Halkı’nın yıllardır bana göstermiş olduğu ahde vefadan dolayı çok teşekkür ederim’’ dedi.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Cemalettin Bilgin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek’’ Devlet Bakanımız Sayın Metin Gündere ile gazetemize ziyaretleriniz bizleri onurlandırmıştır. Bakanlık yıllarınızı yakından bilen bir insan olarak bizde Ülke Menfaatine ve Tokat’ın Kalkınmasına çok faydalarınız olduğunu biliyoruz bizlerde 53 Yıllık Gazetecilik hayatımızda gerek yazılarımızla gerekse düşüncelerimiz  paylaşarak çalışmalarınıza bir nebzede olsa katkıda bulunduysak ne mutlu bizlere genç siyasetçilerimizin sizlerin çizdiği yolda gitmesi bizleri de ziyadesi ile memnun etmiştir” dedi.

Dr. Cevdet Aykan mesajı; “Cemalettin bey Niksara sizi ziyarete,  rahmetli babanızı rahmetle anmaya ve Cemalettin bey vasıtası ile Niksar halkına saygılar ve sevgilerimizi diliyorum.

Sizi ziyaretteki temennim, vefalı yazdıkları ile kendi ölçüsünde doğru seslendirmeye çalışan faydalı olmak isteyen dürüst bir insansın, hatır biliyorsunuz bundan dolayı geldim ve oğlunuzu tanımaktan memnun oldum, inşallah rahmetli babanız, dedesine layık onun ününü daha da artıran, onun izinden giden koruyan bir insan olursun, Niksar 1960  yıllarından itibaren bilirim, Niksar halkı bana karşı hep vefalı olmuştur, Niksar’ı severim halkı saygılıdır, Hacı Mehmet bey Cesaretli ve korkusuz insandı, Metin bey le birlikte sizleri ziyaret etmekten mutlu olduğumu ve Metin beyin Hükümeti desteklediğini ifade etmek isterim” diyerek Devlet bakanı Metin Gürdere’ye sözü bıraktı, Devlet Bakanı Metin Gürdere; “ben Tayyipçi değilim ama yapılan doğru işleri tabi ki destekliyorum, inşallah hükümet sıkıntılı süreci atlatır” dedi. Gürdere; Cemalettin sizin vasıtanızla bende Niksar halkına sevgi ve saygılarımı sunuyorum, Niksar halkı vefalıdır, saygılıdır, bunu her zaman ifade etmişimdir, başarılar dilerim kardeşim” dedi.  Aykan; “Cemalettin bey gazetenizde yazdığınız köşe yazısını sürekli okuyorum uzun yazıyorsun, hükümeti ve Tayyip beyi destekliyorsun, yazılanlara saygı duyuyorum ama uzun yazmamanı istiyorum çok uzun yazıyorsun” dedi Bilgin’e;  “peki ülkenin genel gidişatı ve Hükümetin durumu ne olur?” dediğinde Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin şunları ifade etti; “sayın bakanım sizlerin bu kıymetli sözlerine layık olmaya çalışıyoruz ziyaretinizi anlatacak kelime bulamıyorum, Allah sizlerden razı olsun, evet Hükümetimizi destekliyorum elimden geldiğince yapılan hizmetleri yazıyorum, sayın Cumhurbaşkanımızdan başka şu an için güvenilecek lider yok, halkımız kime güvenip de oy verecek?, sizlerin engin siyasi düşüncelerinden faydalanmak bizler için onur verici tabi ki ama bugün ülkenin içinde bulunduğu durum karşısında hükümetin her zaman yanında yer aldık almaya devam ediyoruz, bu ülkenin geleceği aydınlıktır, sıkıntılar vardır, bu sıkıntıları en çok yaşayan insanlardan bir tanesiyiz, gerçekten ekonomik sıkıntılar vardır, esnaf sıkıntılıdır, senetleri protesto olan esnaf sıkıntı içindedir alacağını alamıyor, borç ödeyemez duruma geldi, bu konularda ne yazık ki yetkililer gerekli desteği vermiyor, bankalar devlet garantisinde çalışarak esnafı rahatlatacak çalışmalara hiç bakmıyor, inşallah sıkıntılar düzelecektir, sizleri misafir etmekten onur duyduğumu ifade etmek isterim, Allah sizlerden razı olsun” dedi.

Aykan ve Gürdere bir süre daha sohbet yaptıktan sonra Tokat’a gitmek üzere gazeteden ayrıldılar.