Tokat sağlık İl Müdürlüğünde nöbet değişimi gerçekleşti.

Tokat Sağlık İl Müdürlüğüne ataması yapılan Dr. Öner Nergiz’i gazeteciler ziyaret etti.

Tokat Sağlık İl Müdürlüğüne ataması yapılan Dr. Öner Nergiz’e nezaket ziyareti gerçekleştiren Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin, Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti başkanı ve Demokrat Arayış gazetesi imtiyaz sahibi Hüseyin Alpay, gazeteci Fatih Kılıç ve Kemal Özdilek,  Dr. Öner Nergiz’e hayırlı olsun başarılar dileriz” dileklerini ilettiler.

Tokat Sağlık İl Müdürü  Dr. Öner Nergiz’i gazetecilerin ziyaretinden memnun olduğunu dile getirdi, Nergiz; “ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum, inşallah Tokat ve ilçelerinin ziyaretlerini tamamladıktan sonra en kısa zamanda siz değerli gazeteci arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmaları değerlendirmek üzere bir araya gelmeyi düşünüyoruz, bizler aldığımız nöbeti daha sağlıklı bir şekilde, halkımıza hizmete devam edeceğiz, aksaklıklar var ise onları düzelteceğiz, Tokat Sağlık alanında Fiziki olarak çok büyük hizmetler alan bir ilimiz, il merkezi ve ilçelerimizdeki Sağlık kuruluşlarımız mükemmel, bizler Sağlık hizmeti verirken aynı zamanda hastanelerimizde otelcilik hizmetleri de yapıyoruz, yapılan kurumları görünce Tokat halkının çok şanslı olduğunu ifade etmek isterim, inşallah sayın valimiz ile yapacağımız istişare sonunda sizleri davet ederek durum değerlendirmesi yaparız, daha sonraki yapacağımız toplantıda da  yapılan toplantıda neler söyledik, neler yaptık bunun değerlendirmesi yaparız sizlerle beraber Tokat halkına hizmetin en iyisini sağlarız, sizin mesleğinizi önemsiyoruz ve yaptığımız hizmetlerin halka yansımasında gazetelerin önemini biliyoruz” dedi.

Gazeteciler; “müdür bey kurumu bilen en yetkili insansınız Tokat halkı yapılan hizmetlerin kıymetini bilir, inancız şudur ki sizler yaptıkça Tokat halkı sevgisini saygısını her zaman gösterecektir, Aşı konusunda basın mensupları olarak her zaman sizlere destek vermeye hazırız” demeleri üzerine İl Müdürü Nergiz; “desteklerinizden dolayı teşekkür ederim, Tokat AŞI konusunda biraz gerilerde kalmış durumda, komşu illerimiz olan  Amasya ve Ordu illerinin gerisinde kalmak bizlere yakışmıyor, en kısa zamanda Tokat bölgesinde AŞI kampanyasına tekrardan başlayarak aşı olmayan insanımızın kalmamasını sağlamak istiyoruz, Tokat’a 1. Aşı yapılmış olan ancak 2. Aşıyı olmayan 29 451 kişi bulunmaktadır, ayrıca 3. aşının da halkımız tarafından ilgi göstermesi için yoğun bir çalışma  başlatacağız, yaşadığımız hastalığın tek çözümü bugün için Aşı olmaktır, halkımızın daha önce olduğu gibi bundan sonrada aşılarının yapılması için en ev dolaşacağız siz basın mensupları ile etkinlikler yapacağız ve halkımızı bu beladan kurtulması için edata seferberlik ilan edeceğiz, şunu çok açık ifade etmek isterim; “GÖRÜLMEYEN BİR HASTALIKLA SAVAŞIYORUZ” sağlık çalışanları olarak arkadaşlarımız çok yıprandı, bugüne kadar çok şükür sağlık çalışanlarımıza yönelik bir sıkıntı yaşamadık ama, arkadaşlarımızın yaptıkları mücadele içinde yıprandıklarını, olur ya insanlarımıza hizmetler verilirken küçük hataları sizlerin anlayışla karşılamanızı bekleriz, halkımızın sağlıklı olması için olağan üstü çalışma yapan mesai arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum bugüne kadar en zoru başardık, inşallah küçük zorlukları da aştığımızda Tokat bölgesinin başarısı ülke geneline katkı sağlayacaktır” dedi.

Tokat’ta 1. Aşı %84.5, 2. Aşı % 77.5 olarak gerçekleştiği 3. Doz aşının iki aşının tam olarak kullanılmasından sonra daha etkili hale gelmesi için çalışmaların devam edeceği dile getirildi.

Ziyarette gazeteci Fatih Kılıç yaptırması gereken aşıyı yaptırmadığını ifade edince Sağlık İl Müdürü Öner Nergiz; “Fatih bey bizler örnek olmalıyız, hemen aşınızı tamamlatalım” diyerek sağlı personelinin Fatih Kılıç’a aşı yapmaları sağlandı, samimi sohbetin gerçekleşmesinden sonra gazeteciler sağlık İl Müdürlüğünden ayrıldılar.