TOKAT ÖĞRETMENOKULU MEZUNLARI 50 YIL SONRA TOKAT’TA BULUŞTU

1970 ile 1976 yıllarında

1970 ile 1976 yıllarında Tokat Öğretmen Okulundan mezun olan Emekli öğretmenler, 31 Ağustos 2023 – 3 Eylül 2023 tarihlerinde Tokat’ta bir araya geldi.

Bu organizeyi 13 bayan, 2 erkek olmak üzere 15 kişilik (Onbeşliler Grubu ) bir Komite yürüttü. Komite Başkanı, (Niktaş AVM Genel Müdürü)  Bekir KEKLİK’den alınan bilgiye göre ; Yurdumuzun 4 bir köşesinden gelen (Malatya, Adıyaman, Hatay, Muş, Giresun, Yozgat, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Bursa)   120 kişilik grubun dışında, Tokat Merkez ve ilçelerinden de 80 civarında öğretmenin katılımıyla, toplamda 200 kişilik bir grup oluştu. Konaklama Tokat Ali’n Otelde oldu. Tokat Merkez ve ilçe gezilerimiz, Tokat Topçam Seyahat, Tokat Yıldızı, Tokat Gürdiş Şirketi ve Gazi Osman Paşa Üniversitemizden alınan otobüslerle yapıldı. Öğle ve Akşam yemekleri Tokat Belediyesi, Niksar belediyesi, Erbaa Belediyesi, Pazar Belediyesi, Zile Belediyesi ve Turhal Belediyesi tarafından verildi.

31 Ağustos 2023 Perşembe günü ilk geceki tanışma yemeğine, Tokat Milletvekillerimiz Mustafa Arslan ve Kadim Durmaz da katıldı. İlçelerde verilen yemeklere Belediye Başkanlarımız bizzat katılarak misafirlerimizle kısa bir söyleşi yaptılar. Tokat İl Merkezi ve ilçelerimizdeki önemli yerler gezdirildi. (Ballıca Mağarası, Tokat Merkezde Atatürk Evi, Mevlevihane, Taşhan, Yazmacılar Çarşısı ve Tokat Müzesi ile Zile Kalesi) Akşamları bol bol sohbetler edildi. Okul yılarındaki hatıralar anlatıldı.

En son 3 Eylül Pazar günü sabah kahvaltıdan sonra, Ali’n otelin lobisinde şarkılar sötlendi, Öğretmenokulu Marşı söylendi. Otelin önünde hatıra fotoğrafları çekildi. Saat 11.00 -12.00 gibi misafirleri miz il dışına uğurlandı. Bu 4 günlük süre içerisinde, sanki hepimiz 18 yaşındaydık ve okul yıllarına geri dönmüştük. Arkadaşlarımız da çok mutlu oldular ve bol bol anı biriktirmiş olarak yaşadıkları şehirlere geri döndüler.