TOKAT-NİKSAR YOLU ÇALIŞMALARI

Tokat-Niksar yol çalışmaları devam

Tokat-Niksar yol çalışmaları devam ediyor.

Tokat Niksar yolunun uzun zaman alması bölge halkının tepkisini çekerken, yol çalışmalarında mülk sahipleri yolun geçeceği bölgelerde istimlak bedellerine razı olmadıkları için yol çalışmalarının uzamasına neden olduğu dikkat çekiyor.

Tokat-Ordu yolu olarak bilinen ve 3 etap şeklinde yapımı planlanan yolun, ilk etabı Tokat-Niksar yolu olarak çalışmalar başlatılmış, 2. Etap Niksar-Akkuş arası, 3. Etap olarak da Akkuş-Ünye arası olarak planlanmıştı.

Tokat-Niksar arasındaki yol çalışmalarında arazi ve mülk sahipleri yolun geçeceği alanlardaki istimlaklara itiraz edince mahkemem kararları beklenmek zorunda kalmış ve mahkemeleri sonuçlanan bölgelerde çalışmalar hızla devam ediyor.

Tokat-Niksar güzergahında yol çalışmalarına bakıldığında yol çalışmasına itiraz eden vatandaşların yol çalışmalarını ciddi boyutta engellediği dikkat çekiyor.

Karayolları Bölge Müdürlüğü problemleri çözülen bölgeleri Müteahhit firmaya teslim ettikçe yol kör topal yapımı devam ediyor.

Yol çalışmaları kapsamında Yolkonak Kasabası bölgesinde yolun Camiye isabet etmesinden dolayı Cami yıkılmadan aynı bölgede yeni bir Cami inşaatı başlatılmış yakın zamanda Caminin ibadete açılması bekleniyor.