TOKAT NİKSAR YOLKONAK KASABASI CAMİ TEMEL ATMA TÖRENİ

Tokat – Niksar yolunun

Tokat – Niksar yolunun Duble yol yapılması dolayısıyla çevresinde bulunan pek çok alan yola dahil olması dolayısıyla az sayıda ev ve bir adet Cami yıkılarak yerine yenisinin yapılması sağlandı.

Niksar Yolkonak kasabası sınırlarında Yeşilyurt mahallesi bölgesinde bulunan Cami ve İmam lojmanı Tokat-Niksar yol güzergahına isabet ettiği için yıkım çalışmaları başlatılmış, yıkılan Cami ve İmam lojmanı yapım çalışmalarıda akabinde devam etmiştir.

Yol kenarı üzerinde bulunan  eski cami yıkılarak yerine yeni cami yapılması planlanmıştı. Yeni caminin  temel atma töreni 25.01.2024  tarihinde gerçekleştirildi.

Temel atma törenine Niksar Belediye Başkan vekili Metin Kayayurt, Yolkonak Belediye Başkanı Nurettin Dinç, Yolkonak Belediyesi Hesap İşleri Müdürü Kaya Bora, AK Parti ilçe Başkanı Akif Karataş ve Yönetim kurulu üyeleri, İlçe Müftü vekili Halil İbrahim Uğur, Müftülük personeli ve mahalle sakinleri katıldı.

Törende İlçe Müftü vekili Halil İbrahim Uğur tarafından yapılan dua yapıldı, Kurban kesildi kurban Yolkonak Belediye Başkanı Nurettin Dinç misafirlere teşekkür etti, hayırlı olsun dileklerinden sonra program son buldu.

Cami ve Lojman inşaatında Yolkonak Belediyesinin inşaat yapımına DOĞUŞ-YDA inşaat grubunun da önemli katkıları olduğu dile getirildi.

(Songül Çakar)