TOKAT NARKOTİK ŞUBE ZEHİR TACİRLERİNE DUR DEDİ

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü ZEHİR tacirlerine aman vermeyip, sürekli operasyon yaparak gençlerin zehir tacirlerinin eline düşmemesi için mücadeleye devam ediyor.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğünce narkotik operasyonu sonrasında 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, metropol illerden İl Merkezi ve İlçelerinde satışı yapılmak üzere uyuşturucu madde getirileceği istihbaratı sonrasında harekete geçti.

         Narkotik Madde Arama Köpeği Masha’nın da katıldığı, Tokat il merkezi ve Niksar’da gerçekleştirilen 3 ayrı operasyonda 2 şahsa uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak, 4 şahsa ise uyuşturucu madde ticareti yapma suçlarından işlem yapıldı.

Yapılan aramalarda satışa hazır vaziyette 34 parça halinde toplam 391 adet extacy hap ile 41 adet kilitli poşet içerisinde toplam 45-46 gram Skunk Kimyasal Esrar maddesi ele geçirildiği öğrenildi.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü geçen yıl çok sayıda operasyonlar yaparak Tokat bölgesinde uyuşturucu ile mücadelesine kesintisiz devam etmektedir.

Tokat’ta yapılan başarılı operasyonların sonunda uyuşturucu tacirleri ile yapılan mücadele yakalanan kişilerin tutuklanarak ceza evine konulması yapılan mücadelede başarıyı getirmiştir.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ile mücadeleye 2019 yılı içinde aralıksız devam edeceği gençlerin zehirlenmemesi için kurumlar arasındaki organize ile çalışmalar devam edeceği öğrenildi.