TOKAT MİLLETVEKİLİ YÜCEL BULUT’UN ÖĞRENCİLER KONUSUNDA UYARISI.

BULUT; “MİLLET YURDU” TAVSİYESİ

BULUT; “MİLLET YURDU” TAVSİYESİ YAPTI.

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut, 2018 YKS Yerleştirme Sonuçları akabinde ülke genelinde yaşanan yurt ve barınma problemleri hakkında  yazılı değerlendirmede bulundu.

Bulut, başta FETÖ terör örgütü olmak üzere bütün aşırı akımların güçlenmesinin temelinde Anadolu’nun gariban çocuklarının barınma ihtiyacının yattığını belirtirken, Milletvekili Bulut, Camii yaptırma konusunda gösterilen gayretin, eğitim kurumu ve yüksek öğrenim yurdu konusunda da gösterilmesi gerektiğini ifade şu açıklamayı yaptı.

Kamuoyunda son günlerde sıkça yer bulan ve üniversite eğitimi için farklı şehirlere gidecek öğrencilerin birçoğunun yaşadığı devlet yurdu sıkıntısı MHP Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut’un da gündemine girdi. Konu hakkında açıklama ve değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Bulut, devlet yurdu kontenjanları nedeni ile yaşanan sıkıntıları ve bunun geçmişte doğurduğu problemleri ifade etti.

MHP Tokat Milletvekili Avukat Yücel Bulut çözüm önerisi olarak Camii yaptırma derneklerinin yanı sıra Yurt yaptırma derneklerinin kurulması gerektiğini ifade eden MHP Tokat Milletvekili Av.  Yücel Bulut yazılı açıklamasında ; “Öncelikle altını çizerek vurgulamak istiyorum. Allah memleketi ezansız bırakmasın. Allah memleketi camisiz ve şerefesiz bırakmasın. Ama bir gerçeğin de görülmesi gerekir diye düşünüyorum. Başımıza gelen FETÖ belası başta olmak üzere bütün aşırı akımların güçlenmesinin temelinde Anadolu’nun gariban çocuklarının barınma ihtiyacının yattığı açıktır. Yine okulların kayıt dönemi başlamış ve yine binlerce öğrencimiz devlet yurtlarının kontenjanının yetmiyor olması nedeniyle açıkta kalmıştır. Bu gençler için ne kadar gayret göstersek de devlet yurdu azlığından bu gençlerimiz yine çeşitli toplulukların tekelinde olan yurtlarda kalacaktır. Anadolu’nun hemen dört bir köşesinde onlarca camii yaptırma derneği kuruluyor. İhtiyacın oldukça üzerinde cami inşaatı devam ediyor. İhtiyaç duyulan bölgelere yapılan camileri istisna tutarak söylüyorum. Keşke insanımız son elli yılda bu konuda gösterdiği hassasiyeti ve dayanışmayı yurt yapma dernekleri kurma konusunda da göstermiş olsaydı. Keşke milletçe bu dernekleri yurt yapılması konusunda teşekkül ettirebilsek ve devletimize anahtarını teslim edebilseydik. Hem yıllarca ortada kalan gençlerimiz FETÖ gibi akımların elinde heba edilmezdi ve hem de Anadolu çocuklarını devlet dışındaki mekanizmaların insafına bırakmış olmazdık. Milletimiz bunu yapabilir miydi? Evet yapabilirdi. Bugün bile çeşitli grupların milletimizden bağış adı altında topladığı nemalarla son derece konforlu yurtlar açtığı görünce bunun ne kadar mümkün olduğu görülüyor. Yaşanan tecrübeler, bu milletin mabedi olan camiler konusunda Allah rızası için gösterilen gayretin eğitim kurumları ve özellikle barınma ihtiyacına dönük yurtlar için de gösterilmesi gerektiğini ortaya koyuyor. Camii yaptırma derneği kurduğumuz kadar yurt ve eğitim kurumu yapmak ve sadece devlete bağışlamak için de gayret göstermek gerekiyor. Yoksa biz birbiri ardına camiler inşa ederken, bu yapılar yurt inşa etmeye devam ediyor. Yarın yeni FETÖ’ler peydah olmasın istiyorsak, çocuklarımızı devlete teslim etmek, paramızı bu yapılara değil devletin sunacağı hizmete harcamak gerekiyor” diyerek önemli noktalara temas etti.

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut’un öğrencilere yönelik olarak yaptığı destek açıklaması veliler ve öğrenciler tarafından ilgi gördü Milletvekiline çok sayıda teşekkür mesajları ve telefonları gitti.

Öğrencilerin  karanlık dehlizle sokulmaması için Tokat Milletvekili Bulut’un düşüncelerinin hayat bulması ülkenin gençliğinin kusursuz birey yetişmeleri bakımından önemli görülüyor.