TOKAT MAĞAZALARINDA MÜŞTERİYİ KAZIKLAMAK!

Tokat merkezde bazı mağazalarda %50 indirim yazıları ile halkı kandırıyor.

Tokat merkezde bazı mağazalarda

Tokat’ta yetkililer Tokat merkezde %50 İNDİRİM reklamları yaparak halkı mağazaya çeken bazı işyerleri ne yazık ki halkı kandırılmış oluyorlar.

“%50 İndirim” sözleri ile insanları mağazaya çeken işyerleri, mağazada bulunan ürünlerin etiketlerini de sökerek vatandaş işyerine girdiğinde fiyatlar etikette olmadığı için istedikleri gibi fiyat söylüyorlar!

Tokat’ta yetkililer Tokat halkının alışverişlerde sıkıntı yaşanamaması için gerekli tedbirleri almaları, indirim yapmadan önceki etiketlerin üzerlerine yeni etiket yapıştırmalarına fırsat vermemeleri gerekir.

Ayrıca yapılan alış verişlerde mağazalar ödemelerin karşılığında ödeme fişi vermedikleri, kredi kartı ile yapılan alış verişlerde sanki ödeme yapılmamış gibi fişleri kesmeyip vatandaşın kalabalıkta fiş almadan mağazadan çıkmaları için oyalayıcı çalışma yaptıkları dikkat çekiyor!

Tokat’ta Ticaret Bakanlığı yetkililerinin ve Ticaret ve Sanayi Oda yetkililerinin %50 İndirim yazılarını yazanlar veya farklı indirim yaptıklarını reklamlarla halka duyuran işletmeler mutlaka kontrol edilmesi halkın kazıklanmasını önleyecektir.

(Haber Merkezi)