Tokat İl Tarım Müdürü’nden Çiftçilere Dünya Çiftçiler Günü Mesajı

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Tokat İl Tarım ve

Şahin mesajında, Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun kuruluş tarihi olan 14 Mayıs’ın, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de “Dünya Çiftçiler Günü” olarak kutlandığını belirtti. Çiftçilik mesleğinin insanlık tarihi boyunca önemini ve gerekliliğini sürdürdüğünü vurgulayan Şahin, çiftçilerin ekonomik kazanç sağlayamadıkları dönemlerde bile çalışmaya ve üretmeye devam ettiğini dile getirdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Köylü Milletin Efendisidir” sözünü hatırlatan Şahin, asıl vurgunun çiftçilik ve üretkenlik özelliği olduğunu ifade etti. Tarımsal üretimin her kademesinde emeği olan çiftçilerin güçlenmesinin, ülke ekonomisine ve kalkınmasına büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Özellikle nüfusun büyük çoğunluğunun çiftçi olduğu Tokat ilinde, çiftçilerin sosyo-ekonomik düzeyinin yükselmesinin ilin kalkınmasına da önemli katkı sağlayacağını vurgulayan Şahin, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak çiftçilerin sıkıntılarını gidermek amacıyla kararlılıkla çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Şahin, şahsı ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü adına, alın teriyle geçimini sağlayan çiftçilerin “Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlayarak, 2024 yılı üretim sezonunda bol bereketli ve kazançlı bir hasat yılı geçirmelerini diledi.