TOKAT İÇİN VEKİLLERİMİZ OMUZ OMUZA

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve Av. Yücel Bulut, TBMM Başkanı Binali Yıldırım öncülüğünde gerçekleştirilen Azerbaycan ziyaretindeki heyette yer almışlardı. Durmaz ve Bulut, siyasi hayatında Ulaştırma Bakanlığı ve Başbakanlığın üzerine şimdi TBMM Başkanı olarak görev yapan Binali Yıldırım ile baş başa kaldıklarında, omuz omuza vererek Tokat’ımızın ulaşım konularında beklentilerini anlattılar

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve Yücel Bulut, Zile Alaca Yolunu, Tokat – Niksar Yolunu, Dönekse Yolunu kroki halinde çizerek TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a bilgi aktardılar, Tokat’ın Tokatlının beklentilerini dile getirdiler. Tokat’ın beklentileri için iki vekilimizin ayrı partilerde olmalarına rağmen Tokat ortak paydası için omuz omuza vermiş olmaları takdir topladı.

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, yaptıkları görüşmeye dair fotoğraf ve bilgileri sosyal mecra hesabından paylaşırken şu ifadeleri kullandı:

* Tokat NİKSAR yolu, Dönekse yolu ve Alaca yolunu kroki halinde çizip Tokat yöresi için önemini ve yaşanan mağduriyeti, Sayın Binali Yıldırıma anlattık.

Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut’un sosyal mecradaki paylaşımı ve bilgilendirmesi ise şöyle oldu:

*Azerbaycan dönüşünde uçakta Tokat Milletvekilimiz Sn. Kadim Durmaz’la birlikte Tokat’ın ulaşım başta olmak üzere temel sorunları konusunda Sayın Meclis Başkanımız Binali Yıldırım Bey’i bilgilendirdik. Bir saate yakın ilgisini eksik etmeyen ve çözüm önerilerimize sıcak bakan Sn. Binali Yıldırım Bey’e teşekkür ediyorum.

Meclis Başkanımız Sn.Binali Yıldırım’ın bütün hemşerilerimize selamı var.

Her zaman ki hoşgörü ve tevazusuyla yönettiği bir ziyaret programını hep birlikte nihayete erdirdik.

YÜCEL BULUT’TAN DEĞERLENDİRME

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın Azerbaycan’a gerçekleştirdiği ziyaret için ülkemizi temsil eden beş kişilik heyet içerisinde yer alan MHP’nin temsilcisi olarak yer alan Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut iki gün süren görüşmeleri ve ziyaret programlarını değerlendirdi. Bulut yaptığı açıklamada “Meclis Başkanımız sayın Binali Yıldırım’a Azerbaycan ziyaretleri sırasında eşlik etmek şahsım için de ayrı bir mutluluk vesilesi oldu. Her zaman ifade ettiğimiz gibi Türkiye ile Azerbaycan Tek Millet İki Devlettir. Burada öz gardaşlarımız ile bir araya gelerek bir takım meclis çalışmaları ve ziyaret programları gerçekleştirdik. Azerbaycan parlamentosunda bizlere yakın ilgi ve alaka gösteren tüm Azeri Milletvekillerimize şükranlarımızı sunuyorum. Milletleri yaşatan onlar için gözünü kırpmadan can vermiş şehitleridir. Bu program vesilesi ile geldiğimiz Bakü’de Türk Şehitliğini de ziyaret etmeden dönemezdik. Bakü’de şehadete koşanlar arasında binlerce Anadolu çocuğu gibi Tokatlı hemşehrilerimizin de isimlerinin bulunması bizleri ayrıca gururlandırdı. Yurda dönüş yolunda uçak içerisinde yaklaşık bir saat görüştüğümüz Meclis Başkanımız Sayın Binali Yıldırım’a başta ulaşım olmak üzere Tokat’ın belli başlı sorunlarını aktararak çözüm önerileri hakkında fikir alış verişinde bulunduk. Tokat’ın kendisi için de önemli bir il olduğunu ifade eden sayın Meclis Başkanımız devlet imkanları nispetinde sorunların takipçisi olacağını ifade etti. Her zamanki hoşgörü ve tevazu sahibi kişiliği ile bizlere Tokat için destek veren sayın Meclis Başkanımız Binali Yıldırım’a ve bu görüşme esnasında Tokat için büyük emek sarf eden Tokat Milletvekilimiz Kadim Durmaz bey’e şükranlarımı sunuyorum.” dedi.