“TOKAT İÇİN, TÜRKİYE İÇİN DURMAK YOK YOLA DEVAM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tekrar Tokat Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat’ta coşkuyla karşılandı.

Belediye binası önünde yapılan karşılama törenine çok sayıda Tokatlı katıldı. Başkan Eroğlu, Tokat halkı tarafından alkışlarla ve tezahüratlarla karşılandı.

Coşkulu kalabalığa hitap eden Başkan Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Tokatlıları mahcup etmeyeceğini söyledi.

“CUMHURBAŞKANIMIZI MAHCUP ETMEYECEĞİM”

Karşılama töreninde konuşma yapan Başkan Eroğlu; “Rabbime hamdolsun ki bize sizin gibi yarenler, refikler nasip etti. Bu memlekete, bu güzel Tokat’a yeniden hizmet etme fırsatını bize nasip ettiği için yine Rabbime şükürler ediyorum. Beni, bugün dünyanın umudu olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yol arkadaşı yaptığı için Allah’a şükrediyorum. Hepimiz faniyiz. Kalıcı olan davamızdır. Kalıcı olan bu gök kubbedir. Hepimiz bir gün göçüp gideceğiz. Ama eğer güzellikleri bırakabilirsek, insanların gönlünde bir yer tutabilirsek, arkamızdan iyi insandı dedirtebilirsek ne mutlu bize. Bence mutluluk, güzellik ve hayır böyle bir şey. Cumhurbaşkanımız da hamdolsun 16 yılda insanların gönlüne girerek, insanlara hizmet ederek, insanların yüzlerini güldürerek şu ülkede çok güzellikler oluşturdu. Biz de eğer Tokat’ta ona yarenlik edebilmişsek, 4 buçuk yılı aşkın zamanda eğer biz de onu mahcup etmemişsek, bizi seçen siz değerli Tokatlıları mahcup etmemişsek ne mutlu bize. Onun için de inşallah durmak yok yola devam diyoruz. 31 Mart’a kadar ve 31 Mart’tan sonra da Tokat için Türkiye için durmak yok yola devam” dedi.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TOKAT’TAN YÜZDE YÜZ DESTEK BEKLİYOR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tokat’tan tam destek beklediğini ifade eden Başkan Eroğlu; “ Bildiğiniz gibi Anakara’da grup toplantısındaydık. Değerli Cumhurbaşkanımızın bu kutsal görevi şahsıma tevdi etmesiyle beraber biz de tekrardan Tokat’ımıza geldik. Cumhurbaşkanımızada bize birkaç dakika da olsa nasihatlerde, tavsiyelerde bulundu. Öncelikle sizlere kendisinin selamlarını iletmek istiyorum. Cumhurbaşkanımız, bir önceki seçimde aldığımız oydan daha fazla bir oyu Tokat’tan beklediğini ve istediğini bizlere iletti. Bu, hepimizin omzuna yüklenen önemli bir yüktür. Biz de bunun sözünü Cumhurbaşkanımıza verdik. Bu sözü verirken teşkilatlarımıza güvendik. Değerli Tokatlı hanımlarımıza güvendik. Değerli ağabeylerimize, gençlerimize, kardeşlerimize güvendik. İnşallah da mahcup olmayacağız. Terimizin son damlasına kadar, gücümüzün yettiği yere kadar, gece gündüz demeden çalışarak Tokat’ımızda alabileceğimiz en yüksek oyu alacağız inşallah. Çünkü bizim hedefimiz her zaman halkımızın ve seçmenimizin yüzde yüz desteğini almak olmuştur. Bu hedefe ne kadar yaklaşabilirsek o kadar başarılı olacağız” diye konuştu.

“GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Eroğlu, hizmetleri kapsamında gönül belediyeciliğine de büyük önem verdiğini belirterek şunları söyledi; “Bu işin iki yönü var. Birisi hizmet yönü, eser yönü. İkincisi ise gönül yönüdür. İnsanımızın yanında olmak, onlarla hemhal olmak bu işin gönül yönüdür. Bu nedenle ben, küçüklerimin ağabeyi olmaya, büyüklerimin evladı olmaya, yaşıtlarımın kardeşi olmaya gayret ettim. Cenazede, düğünde, sevinçte, kederde hep sizlerle birlikte olmaya çalıştım. İnşallah yeni dönemimizde bir taraftan geçmişi ihya ederken, geleceği inşa ederken gönül köprüleri kurmaya da devam edeceğiz. Gönüller yapmaya hep beraber devam edeceğiz inşallah. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Tokat’ta hep beraber olacağız. Bizim için kimin hangi görüşe sahip olduğu önemli değil. Biz burada hizmet üretiyoruz. Bizim memleketimizin insanı her zaman başımızın tacıdır. Bu böyle olmaya devam edecek”

“BAŞKAN EROĞLU’NDAN TEŞEKKÜR”

Başkan Eroğlu, sözlerine son verirken teşekkür etmeyi de unutmadı. Eroğlu; “Bizi bu göreve layık gören başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürü bir borç biliyorum ve kendisini asla mahcup etmeyeceğimi de buradan ifade ediyorum. Milletvekillerimiz Yusuf Beyazıt’a, Mustafa Arslan’a, Özlem Zengin’e, değerli İl Başkanımız kardeşim Metin Polat’a destekleri ve duaları için teşekkür ediyorum. Ayrıca Merkez İlçe Başkanımıza, Kadın Kolları Başkanımıza, Gençlik Kolları Başkanımıza da teşekkürlerimi sunuyorum. Siz değerli Tokatlılara yoldaşlarımıza, yarenlerimize de kucak dolusu teşekkürler diyorum” dedi.

BAŞKAN POLAT; “31 MART SEÇİMLERİ BİZİM İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASI OLACAKTIR”

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat da yapmış olduğu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “AK Parti olarak yıllardır ülkemize hizmeti bir düstur bildik ve yollara düştük. Sizler, bu davaya güç katmış hemşerilerimizsiniz. Bu 16 yıl hakikaten hem güzel hem de zorlu geçti. Yine bu 16 yılda dev projeleri hayata geçirip, yediden yetmişe herkese hizmet ettik. Türkiye 16 yılda hem maddi hem manevi anlamda çok ciddi mesafeler kat etti. Rabbimize sonsuz şükürler olsun 2000’li yıllardaki o karanlık dönemleri geride bıraktık. Özellikle son dönemlerde yaşadığımız, ülkemizin karşı karşıya kaldığı tehlikeleri hep beraber gördük. Yine hep beraber çalışıp, dua ederek o günleri geride bıraktık. Cumhurbaşkanımızın liderliği, milletimizin feraseti ve Rabbimizin inayetiyle hakikaten aşamadığımız zorluk kalmadı. Bunun için hem vatandaşlarımıza hem Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyor, Rabbimize hamd ediyoruz. 31 Mart seçimleri bizim için belki de bir dönüm noktası olacaktır. 2023 yılına giderken cumhurbaşkanımıza, AK Parti’mize ve dolayısıyla da Türkiye Cumhuriyeti’ne ciddi anlamda güç katmamız lazım. Ben Sayın Belediye Başkanımıza da yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bizler AK Parti ailesi olarak hiçbir zaman bir makam, mevki hırsı içerisinde olmadık. Bizim derdimiz halka hizmeti, hakka hizmet olarak bilmektir. Bugüne kadar böyle geldik. Bundan sonra böyle olacak inşallah. Rabbim bizleri hem bu milletin dualarında bulundursun hem de sizlerin teveccühüne nail kılsın. Ben başta belediye başkanımıza, meclis üyelerimize bu süreç içerisinde göstermiş oldukları fedakarlıklardan dolayı teşekkür ediyor, kendilerine başarılar diliyorum”

Yapılan konuşmaların ardından edilen dualar eşliğinde kurban kesildi.