Tokat Devlet Hastanesi YENİDOĞAN Uzmanına Kavuştu

TOKATTAKİ TEK 3. DÜZEY YOĞUN BAKIMI

TOKATTAKİ TEK 3. DÜZEY

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin Tokat Devlet Hastanesinde ziyarette bulundu.

Bilgin Tokat Devlet Hastanesine atanarak görevine devam eden YENİDOĞAN Uzman Doktor Mehmet Bayat’ı ziyaret ederek bir süre sohbet yaptı.

Uzman Doktor Mehmet Bayat, Ekim 2023 tarihinde Tokat Devlet Hastanesi’ne “YENİ DOĞAN” uzmanı olarak atanmış ve o tarihten itibaren eldeki imkanlar içinde Yenidoğan” yoğun bakım ünitesinde görev yapmaktadır.

Tokat il ve ilçeleri için hayati önem taşıyan önemli bir Branş olan YENİDOĞAN Doktorunun Tokat’a atanarak görev yapması Tokat halkı için çok büyük önem taşımaktadır.

Şubat 2024 itibarıyla, Başhekimlik desteğiyle Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesinin koşullarının iyileştirilmesine başlanmış ve üçüncü düzey hasta kabul hizmeti veriliyor.

Bilgin ziyaretinde; Doktor bey hoş geldiniz geç bir ziyaret oldu ama sizlerin Tokat’ta görev yapmanızdan mutlu olduk, Tokat halkı için büyük bir kazanç, başarılar dilerim” dedi.

YENİDOĞAN Uzman Doktoru Mehmet Bayat; Cemalettin bey ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim, Bakanlığımız atamamızı Tokat’a yaptı göreve başladım ve Tokat’ta severek görev yapıyorum, imkanlar ölçüsünde çocukların sağlıklı bir hayat yaşamasına gayret ediyoruz” dedi.

Tokat Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi artık 32 hafta altındaki PRAMETÜR Bebeklerin takibini yapabilme kapasitesine sahiptir. Ancak, ünitenin koşullarının daha da iyileştirilmesi ve hizmet kalitesinin arttırılması için Başhekimlik desteğiyle çalışmalar devam etmelidir.

Dr. Mehmet Bayat, yapılan çalışmaların amacının, Yenidoğan Yoğun bakım ünitesinin koşullarını iyileştirerek daha iyi bir hizmet sunmak olduğunu belirtti. Bu gelişmeler, Tokat Devlet Hastanesi’nin Yenidoğan bakımında sunduğu hizmetin kalitesini arttırma yolunda önemli bir adım olarak değerlendirilmektedir.

Tokat halkı için YENİDOĞAN uzmanın Tokat’a görev yapması büyük bir kazanç olarak hasta yakınları ifade etmiştir.