TOKAT DEPREME HAZIRLIK YAPIYOR

Tokat Valiliği olası afetlere

Tokat Valiliği olası afetlere karşılaşılacak tedbirler ışığında çalışmalara başladı.

Olası Afet Durumlarında Kullanılmak Üzere Hazırlanan Mobil Mutfaktan İlk Çorba İkramı Devlet Hastanesi Bahçesinde Yapıldı.

Vali @numanhatipoglu, Valilik koordinesinde İl Özel İdaresi atölyesinde hazırlanan Mobil Mutfakta ilk çorba ikramını Tokat Devlet Hastanesi bahçesinde hasta yakını vatandaşlarımıza yaptı.

6 Şubat depremlerinde Adıyaman Gölbaşı’nda olduğunu hatırlatan Vali Hatipoğlu, o süreçte ihtiyaçların analizini ortaya koymaya çalıştıklarını belirtti. Bu analizlerden ortaya çıkan sonuçlardan birisinin de ilimizde muhakkak mobil mutfağın ve mobilize edilebilecek fırınların da bulunması gerekliliği olduğunu ifade eden Vali Hatipoğlu; “Şu anda mobil mutfağımızı İl Özel İdaremizin atölyelerinde geri dönüşümlü bir şekilde gerçekleştirmiş olduk. Yıkılacak olan hükümet konağımızdaki mutfak materyallerinden, yine eski bir ihracat ithalat konteynerinden mutfağımız ortaya çıktı. Anahtar teslim fiyatı yaklaşık olarak 20 milyon. Biz içerisindeki tüm dönüşümü 1,5 milyon liradan biraz daha az bir bedelle gerçekleştirmiş olduk. Burada atölyemizde çalışan özel idaremize bağlı olan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Tokat’ta depremlere hazırlıkla ilgili olarak koordinasyonu en üst düzeyde tutma anlamında da sürekli olarak bundan sonra da çalışmalarımız, tatbikatlarımız devam edecek. Arama kurtarma ekiplerimizle, yardımcı teşekküllerimizle, gönüllülerimizle sürekli olarak hazırlık içerisinde olmaya, bundan sonra da devam edeceğiz. İlimize, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Vali Numan Hatipoğlu, mobil mutfakta hazırlanan çorbaları vatandaşlara ikram etti.

 

 

@TC_icisleri

@AliYerlikaya

@AFADBaskanlik