Mühendislik temelli eğitimlerle 3 yıllık öğrenim görecek olan ortaokul ve lise grubu öğrencileri 2. dönem robotik kodlama eğitimlerini bitirdi.Öğrendikleri bilgileri uygulamalı bir ortamda deneyebilmeleri adına Tokat’ta Deneyap atölyeleri etkinlik günleri kapsamında ilk defa robot savaşları yarışması düzenlendi. Etkinlik hem veliler hem de öğrenciler tarafında çok yoğun ilgi gördü. Etkinliğe Tokat Kent Konseyi Başkanı-Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz , Tokat İl Gençlik Spor Müdürü Cemil Çağlar, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Gençlik Spor Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Selim Cerrah katıldı.

 

ÖĞRENCİLERİN HEYECAN DOLU YARIŞMASINA ŞAHİTLİK ETTİLER
Etkinlik boyunca veliler ve katılımcılar öğrencilerin 6 saat süren

yarışmasında robot inşası ve kodlaması ile belirli sürede robotlarını oluşturan öğrencilerin robotlarını yarış pistinde pistin dışına çıkarabilmek adına gösterdikleri müthiş heyecan ve aksiyon dolu savaşlarına şahitlik ettiler.

KABLAN “GELECEĞİN MEDARI İFTİHARI OLAN ÇOCUKLARA DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.”
Türkiye Deneyap Atölyeleri Tokat İl Yerel Yönetim Kurulu Üyesi-Eğitmeni Servet Kablan yarışma ile ilgili yaptığı açıklamada “Gençlik Spor Bakanlığı – Sanayi Teknoloji Bakanlığı – Tübitak ve T3 vakfını yürütücülüğü ile hazırlanmış 81 ilde 100 Deneyap atölyesi projesi kapsamında Tokat olarak böyle bir çalışmaya ilk defa imza atmanın ve öğrencilerimizin gösterdikleri üstün çaba – başarının gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. Bizden desteklerini esirgemeyen kurum kuruluşlara ilgili makamlara , bizleri onurlandırmak adına gelen tüm velilerimize, geleceğin medarı iftiharı olacak evlatlarımıza, şimdiden gelişen ve büyüyen Türkiye’nin ön ayakları olacak öğrencilerimize Tokat Deneyap Atölyeleri eğitim öğretim ve gönüllü ekibi olarak teşekkür ediyoruz” dedi