TEMİZ TOKAT’A DESTEK

Temiz Kampüs Temiz Tokat

Temiz Kampüs Temiz Tokat İçin Anlamlı Etkinlik.

Tokat Belediyesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tokat Gençlik Merkezi ve Sıfır Atık Koordinatörlüğümüz iş birliği ile “Dünya Kül Tablası Değildir” etkinliği gerçekleştirildi.

Taşlıçiftlik Kampüsünde gerçekleşen etkinliğe Belediye Başkanı Mehmet Kemal YAZICIĞOLU, Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Genel Sekreter, Dekanlar, Müdürler, Üniversite personeli ve öğrenciler katıldı.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu açıklamada; “çok anlamlı bir etkinliğin Belediyemiz, Üniversitemiz ve Gençlik Merkezimizle birlikte gerçekleştirdik” dedi.

Tokat’ta gençlerin ve vatandaşların çevreye olan duyarlılığını artırmak için bu etkinliğin gerçekleştirildiğini ifade eden Rektör Yılmaz katkı veren Belediye Başkanına, Gençlik Merkezine ve öğrencilere teşekkürlerini iletti.

Belediye Başkanı Mehmet Kemal YAZICIĞOLU yapmış olduğu konuşmada, çevreye duyarlılığın çok anlamlı ve kıymetli bir şey olduğunu ifade etti. Parklarda, sosyal alanlarda çevreye daha duyarlı olmamız gerektiğini ifade eden Belediye Başkanı sigaranın çevreye çok fazla zarar verdiğini belirtti. Yazıcıoğlu; “Bu etkinliğin Tokat’a ve tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum” dedi.

Akabinde Belediye Başkanı ve Rektör öğrenciler ile birlikte çevre temizliği yaptılar. Ağaçlara çevre mesajları astılar.

Çevre Temizliği duyarlılığı için zaman zaman etkinliklerle halkın dikkati çekilmesi bekleniyor.