TAŞIMALI SİSTEM YEMEKLERİ İNCELENDİ

Niksar’da taşımalı sistem ile

Niksar’da taşımalı sistem ile eğitim gören öğrenciler, okullarında kendilerine ayrılan alanlarda sağlıklı şekilde beslenmeleri sağlanıyor.

Niksar da 2018-19 Eğitim ve öğretim dönemi içinde 1500 civarında taşımalı eğitimden faydalanan öğrenci bulunmaktadır.

Taşımalı eğitim gören öğrencilerin öğle yemeklerini devlet tarafından verilmektedir, öğlen yemekleri ihalesi yapılmış ihaleyi Buğra yemek işletmesi Niksar’daki taşımalı sistem içinde olan öğrencilerin yemek hizmetini vermektedir.

Niksar’da taşımalı eğitim gören öğrencilerin yemeklerinin düzgün olup olmadığı konusunda zamanla şikayetler meydana gelmesi dolayısı ile Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri öğrenci ve velilerin şikayetlerini dikkate alarak okullarda verilen yemeklerin dağıtımında ve öğrencilere sunumda aksaklıkların olup olmadığını yerinde görmek üzere okul ziyaretleri gerçekleştirmiş, 2018-19 eğitim ve öğretim döneminde verilmeye başlanan yemekler birkaç gün aksamalar meydana gelmişse de, yemek işini üstlenen firmanın son verdiği yemekler incelendiğinde yemek kalitesinin iyi bir şekilde devam ettiği tespit edilmiştir.

Yörenin Sesi Canik gazetesi olarak öğrencilerin yemekleri incelendi, günün menüsüne uygun yemeklerin çıktığı  öğrencilerin kendilerine sunulan yemeklerden memnun oldukları tespit edildi.