TARSİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Niksar’da Tarsim (Tarım Sigortaları

Niksar’da Tarsim (Tarım Sigortaları Havuzu) bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Tarsim Bitkisel ve Hayvansal konularda sezon öncesi çiftçilerin bilinçlendirilmesi kapsamında; Samsun  Bölge Müdürlüğü ,  Niksar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonu ,Tarsim Bölge Müdürü Mehmet Halis YAMAK ,İlçe Gıda Tarım ve Orman Müdürü Namık ÖZDÜZGÜN , Gökçeli Belediye Başkanı Mustafa KOYUNCU, Niksar Ziraat Odası Başkanı Ömer YETEROĞLU  kurum teknik elemanları  ve önder çiftçilerin katılımı ile 31.01.2022 Pazartesi günü  Niksar merkezde Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda  Gökçeli beldesinde ise Kütüphane salonunda Tarsim Bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Tarsim Bölge Müdürü Mehmet Halis YAMAK  Tarsim  sunumu yaptı. Bölgemizde yaşanan hasar başlangıç zamanını tespiti, muafiyet, kuraklık zararını şartları,  sera, ceviz ve üzüm  poliçesi detayları, bölgemizi ilgilendiren bu yıl ilk defa Tarsim kapsamına alınan yeni konular üzerinde de bilgilendirmeler yaptıktan sonra çiftçilerin yaşadıkları sorunları dinleyerek sorularını cevaplandırdı.

Toplantıda İlçe Tarım ve Orman Müdürü Namık Özdüzgün kurum çalışmaları  ve  DİTAP (Dijital Tarım) hakkında bilgilendirme yaparak Tarsim Bölge Müdürü ve katılımcılara teşekkür ettiğini dile getirdi.