SÜSLÜ SÖZLER, FİYAKALI SOFRALAR!.

Ramazan Dolayısı İle İftar

Ramazan Dolayısı İle İftar Sofraları Kuruluyor, Süslü Sözlerle İnsanlar, Fiyakalı Sofra Görüntüleri Veriyor.

Ramazan Ayının Bereketi Halka Yansıması Gerekirken, Ne Yazık ki Ramazan Ayının Bereketi, Süslü Sözler, Fiyakalı Sofraların Kurbanı Yapılıyor.

Ramazan Ayı İbadet Ayı, İsrafın Olmayacağı, Olmaması Gereken Bir Ay İken, Birileri Gösteriş Olsun Diye, İsim Yapmak İsminden Bahsettirmek İçin Sofraların Zenginliği İle Öğünmeye Çalışıyor.

Aslında Verilen İftar Yemeklerini Çoğu Mütevazi İkramların Bulunduğu Şekildedir.

İftarların Vazgeçilmezi, Hurma, Su, Çorba, Pide, Tatlı Ve Yanında Bir Pilav Ve Günün Şartlarına Göre Salçalı Yemek.

Görüldüğü Gibi Bir Sofraya Konan Yemek Çeşidi 7-8 Taneyi Buluyor, Bu Görüntüler Çekilip Yayınlandığında Sanki Her İftar Sofrasında Lüks Saltanat Sürülen Sofralar Kuruluyormuş Gibi Algı Yaratılıyor.

Aslında Ramazan Günlerini Sona Yaklaştığı Günlerden Önce Mübarek Günlerin Hürmetine, İftar Sofraları İsrafa, Süslü Sözlere, Renkli Görüntülere Kurban Verilmese.

İnsanlar; “Hayır Yapalım, Birlik Ve Beraberlikler Devam Etsin” Derken Birileri Yapılan Güzellikleri Su İstimal Ederek İnsanları Zan Altında Bırakıyor.

İftar  Yemeği Veren İnsanlara Neden Yanlış Anlaşılmalara Neden Olunuyor? Dendiğinde, İnsanlar; Normal Günlerde Karnımızı Zeytin Ekmek Ve Su İle Doyurduğumuz Oluyor Ama İftar Yemeklerinde İnsanları Davet Edince Çeşit Normal Olarak Artıyor, Aslında İftar Yemekleri Üzerinden Algı Yaratanlar İnsanların Aşağılamak Ve Dini Duygularını Kötülemek İçin Yalan Sözler Söylüyorlar, İftar Sofralarında, Her İnsanın Evinde; “Çorba, Su, Ekmek, Hurma, Yeşillik Bir Salata , Makarna Veya Pilav, Yanında Bir Çeşit Sulu Yemek Bulunmaktadır, Buna Rağmen Bazı İnsanlar İftar Sofraları Üzerinden Suçlayıcı Dil Kullanarak Bir İbadet Şeklini Karalamaya Çalışıyorlar, Allah Islah Etsin” Diyerek Cevap Veriliyor.