SULUOVA’DA NİKSAR BELEDİYESPOR’A SALDIRI

29 Ocak 2023 Pazar

29 Ocak 2023 Pazar günü Suluova Sentetik ilçe sahada oynanan Niksar Belediyespor ile Suluova Sebat Spor karşı karşıya geldi. Niksar Belediyespor ile Suluova Sebat Spor müsabakasında 1-0’lık skorla Niksar Belediyespor galip oldu.

  Niksar Belediyespor ile Suluova Sebat Spor’un karşı karşıya geldiği maçta birinci hakem olarak Mehmet Can Ölmez birinci yardımcı hakem olarak Volkan Altuntaş ikinci yardımcı hakem olarak Gökay Eşme ve dördüncü hakem olarak Osman Kaan Ülger görev aldı. Maçın dokuzuncu dakikasında Niksar Belediyespor futbolcusu Hakan Doğan gol attı. İlk yarı 1-0 skorla bitti. Devre arasında Suluova Sebat Spor’un futbolcusu Alperen Çetin Niksar Belediyespor Teknik direktörü Onur Karalı ve kulüp yöneticisi olan Koray Yeni’ye yumruk ve tekmelerle saldırmasıyla kırmızı kart gördü. Çetin’in yaptığından ötürü saha içinde kavga çıktı.

Polisler araya girerek olaya müdahale ettiler ve oyuncuları soyunma odalarına gönderdiler. Sakinleşmeyen Suluova Sebat Spor oyuncuları Niksar Belediyespor futbolcularının bulunduğu soyunma odasına gelerek tehdit edip argo kelimeler kullandılar. Suluova Sebat Spor’un taraftarları Niksar Belediyespor taraftarlarının bulunduğu tribününe gelerek taş ve çeşitli maddeler atarak Niksar Belediyespor taraftarlarından 5 kişinin hafif şekilde yaralanmasına yol açtılar. Maçın ikinci yarısında da gerginlikler devam etti. Maçın sonunda ise Suluova Sebat Spor taraftarları Niksar Belediyespor takım otobüsünün camını taş atarak kırdılar. Polisler güvelik amacıyla bir süre oyuncuları soyunma odasında taraftarları ise türbinde tuttu. Güvenlik güçlerinin eşliğinde Niksar Belediyespor futbolcuları ve Niksar Belediyespor taraftarları sahadan ayrıldı.