SPOR TOKAT’A 3 MİLYON LİRALIK MALZEME DESTEĞİ

Vali Dr. Ozan Balcı,
Vali Dr. Ozan Balcı, 2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda Valiliğimiz öncülüğünde  başlatılan ve İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürütülen ‘Spor Tokat Projesi’ kapsamında spor yapan 110 bin öğrenciye toplamda 3 milyon liralık malzeme dağıtım törenine katıldı.

Hüseyin Akbaş Spor Salonunda düzenlenen törene Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat milletvekili Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, protokol mensupları ve sporcu öğrenciler katıldı.
Program Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik’in Spor Tokat Meşalesini yakmasıyla başladı. Halk oyunları ile yapılan açılış sonrasında Hüseyin Akbaş Spor Salonunda seremoni töreni gerçekleşti. Törenden sonra spor yapan jimnastik, karate, güreş ve tekvando sporcuları gösteriler gerçekleştirdi.
Çocuklarımızın en Az Bir Spor Dalı İlgilenmelerini İstiyoruz
Törende Tokat Milletvekili Mustafa Arslan ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı , “Ülkemiz   her alanda ilerlerken, gelişirken, gelecek kuşaklar için bizim bir şeyler yapmamız ülkemizin İlerlemesine, gelişmesine omuz vermemiz lazım. Özellikle de ülkemizin yarınlarını inşa edecek olan gençlerin bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamamız lazım. Elbette akademik başarı önemli ama çocuklarımızın en azından bir spor dalını yapmasını ya da bir spor dalı ile  ilgilenmelerini  istiyoruz.” dedi.
Kısa vadeli, orta ve uzun vade de ülkemizde nitelikli ve başarılı sporcuların çıkacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, sporun bir milletin aynı zamanda zekası, çevikliği, kuvveti ve bunun milletler arasında da öncülüğünü göstermek olduğunu kaydetti.
Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanmız Dr. Mehmet Mehmet Kasapoğlu’na  Destekleri İçin Teşekkür Ediyoruz 
Projenin Tokat’ta Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü yöneticileri,  çalışanları,  beden eğitimi öğretmenleri ve  antrenörlerinin gayretli çalışmaları ile başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Çok mutluyum, memnunum. Sağ olsun kaymakamlarımız, ilçe belediye başkanlarımız, ilçe milli eğitim müdürleri, ilçe gençlik spor müdürlerimiz bu işi yürekten sahiplendiler. Bu çok önemli. Onun dışında Tokatlı hemşerilerimiz sahiplendi, bu projeyi yüreklendirdiler. Bu çok önemli. Bu inşallah Türkiye’ye örnek olacak. Ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet  Kasapoğlu  bize maddi ve manevi anlamda destek verdi. İnşallah en kısa zamanda ilimize de gelecek. Buradan kendisine canı gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Türkiye’ye Örnek Olacağız
Projenin başarıyla devam edeceğini, ana sınıfından liseye kadar sporu her alanda yaymak için çalışacaklarını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ta spor kültürü oluşturacağız inşallah ve Türkiye’ye örnek olacağız. Hatta Belediye başkanımla da el ele vererek hem yerel üreticilerimizle Belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız,  ilçe belediye başkanlarımızla birlikte spor tesislerini de yapacağız. İnşallah birkaç yıl içerisinde en azından yüzme havuzu olmayan, kapalı spor salonumuz olmayan ilçemiz kalmayacak. Bol bol malzeme desteği vereceğiz. Turnuvaları destekleyeceğiz, gençlerimizi yönlendireceğiz. Her zaman gençlerimizin yanında olacağız. Ben bu spor Tokat projesini önemsiyorum.Tokat sporun inşallah başkenti olacak. Tokat’ı her alanda örnek gösterecekler. Bu vesileyle bu güzel etkinliği gerçekleştiren arı gibi çalışan beden eğitimi öğretmenlerime onlara destek veren antrenörlerimize, yüreklendiren milli eğitim spor teşkilatına projeyi sahiplenen İl Milli Eğitim Müdürüne, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürüne,  kaymakamlarımıza ve gerek Tokat Belediye Başkanımıza gerek ilçe belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize, sivil toplumumuza, siyasi partilerimize, eğitim teşkilatına gönülden, yürekten çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Sizlerin Başarılarını Paylaşmaktan Mutluluk Duyuyoruz
Konuşmasında gençlere seslenen Vali Dr. Ozan Balcı, “Gençler her alandaki başarınızla gurur duyarız. Sizlerin başarılarını paylaşmakla mutlu oluruz. Spor çocukken, gençken öğrenilecek bir alışkanlık tarzı,  ihmal etmeyin diyorum. En azından bir spor dalı ile uğraşın en azından bir spor dalını sevin diyorum. Bu duygu ve düşüncelerle bu güzel etkinliği gerçekleştiren bütün çalışma arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu projeye destek vermekten mutluluk duyuyorum.” şeklinde konuştu.
Yapılan etkinlikte temsili olarak yapılan ilk spor malzemesi yardımı 13 yaşındaki engelli tenisçi Gamze Şengel aldı. Tenis kortları için özel olarak dizayn edilmiş tekerlekli sandalyesini Vali Ozan Balcı’dan teslim alan Şengel, şampiyonluk sözü verdi.
Spor Tokat Projesi kapsamında şu ana kadar toplamda 3 milyon liralık malzeme desteği sağlandı.