SporTokat projesi kapsamında merkez 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi tarafından sınıflar arası futbol turnuvası iki ay süren Turnuvaya okulun 16 sınıfı ve 160 öğrencisi katıldı. Turnuva Okulda öğrenciler arasında büyük ilgi ve heyecanla takip edildi.
Turnuva okulun sentetik yüzeyli futbol sahasında öğle aralarında yapıldı. Müsabakaların hakemliği aynı okuldan mezun olan ve şuanda aktif olarak futbol hakemliği yapan mezun öğrenciler gönüllü olarak yönetti. Birbirinden zevkli ve çekişmeli müsabakalar sonucunda 11/B sınıfı birinci 12/E sınıfı ikinci 12/C sınıf üçüncü ve 10/B sınıfı dördüncü oldu.
Dereceye giren okullara kupa ve madalyaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ömer Besler, Okul Müdürü Osman Özden tarafından verildi.
Sınıflar arası futbol turnuvasını organize eden okulun Beden Eğitimi öğretmeni Bünyamin Kurtul yaptığı açıklamada “SporTokat’ın diğer branşlarda da turnuvalara devam edeceğiz. İlk defa düzenlenen futbol turnuvası Okulda öğrenciler arasında büyük ilgi gördü. Heyecan oluşturdu. Öğrenciler arasında Birlik ve beraberlik duygusunu güçlendirirdi. Ayrıca sınıflar arası tatlı rekabete ve centilmenlik duygularının geliştiğini ve sporun okulumuz da güçlü bir taban oluşturdu. SporTokat’a verdiği destekle gençlerin Spor yaparak sağlıklı ve özgüven içinde yetişmelerini sağlayan sayın Valimiz Dr. Ozan Balcı’ya, Gençlik ve Spor il müdürlüğüne, Milli Eğitim Müdürlüğüne ve okul idaremize çok teşekkür ederim” diyerek sözlerini bitirdi.