Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın himayelerinde hayata geçirilen ve yaptığı bir birinden güzel çalışmalarla tüm Türkiye’ye örnek olan Fair Play Ödüllü #SporTokat projesinde Yarı Yıl Tatili Spor etkinlikleri ağır kış şartlarına rağmen tüm coşkusuyla devam etmektedir.

Tokat Merkez, Niksar, Erbaa ve Turhal’dan 60 sporcunun katılımıyla Tokat Uluslararası İmam Hatip Anadolu Lisesi Okçuluk Salonunda İlk defa Yarı Yıl Tatili #SporTokat Geleneksel Türk Okçuluğu Yarışmaları düzenlendi
#SporTokat ile birlikte farklı spor branşları etkinliklerini sürdürüyor. Geleneksel Türk Okçuluğu Tokat’ta büyük ilgi görüyor. Buda ata kültürümüze verdikleri değeri de ortaya koyuyor. Bu ilgi #SporTokat ile çok daha fazla tabana yayılacak ve daha fazla gence ulaşacak.
#SporTokat’ın bir görevi de, gençlerimize Ata Sporları aracılığıyla tarih bilinci kazandırmak, geleneksel spor dallarını yaymaktır. Modern sporların yanında geleneksel sporların gelişmesine katkı sağlamaktır.
İlkokul, Ortaokul ve Lise üç farklı kategoride yapılan yarışmada dereceye giren sporculara
Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı tarafından #KitapTokat kapsamında hediye edilen Ali Fuat Başgil’in Gençlerle Başbaşa kitabı ve dereceye giren sporcuların başarı belgeleri ve madalyaları Geleneksel Türk Okçuluğu Tokat İl Temsilcisi Av. Hakan Bice tarafından verildi.