SÖZ DEĞİL EYLEM OLMALI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ENGELLİLER HAFTASI DOLAYISI İLE yaptığı çalışmalara kısmen değindi.

Cumhurbaşkanı, söylenen sözlerin hayat bulduğu bir düşünceyi ortaya koydu.

HİZMET ALAN İNKARCILAR, BU YAPILANLARI HATIRLASIN, ŞÜKRETMEYİ BİLSİNLER

-Engelli evlatlarımızdan 993’üne hastane sınıflarında, 10 bin 552’sine de evde eğitim imkânı sağlıyoruz. 81 ilde 10 bin destek eğitim odası yapımı için çalışmalarımız devam ediyor.

-Sağlık problemi nedeniyle okula gidemeyen çocuklarımız için evleri, hastaneleri birer okula dönüştürüyoruz. Ülke genelinde toplam 453 bin özel eğitim ihtiyacı olan çocuk ve gencimize eğitim veriyoruz.

-“Spor aşkı engel tanımaz” diyerek 81 ilde 500 özel eğitim okuluna farklı engel gruplarının kullanımına uygun 27 bin 259 spor malzemesi gönderdik. Engelli kardeşlerimizin bu imkânları en iyi şekilde değerlendirerek bizleri gururlandıracak başarılara imza atacaklarına inanıyorum.

Aynı şekilde okullarda kaynaştırma eğitimi uygulamasını yaygınlaştırarak toplumumuzda empatinin ve sorumluluk bilincinin gelişmesini sağladık.

-“Evde bakım desteği, evde bakım yardımı, gündüz yaşam merkezleri, umut evleri gibi özgün uygulamaları biz hayata geçirdik.”

-“Sağlık problemi nedeniyle okula gidemeyen çocuklarımız için evleri, hastaneleri birer okula dönüştürüyoruz. Ülke genelinde toplam 453 bin özel eğitim ihtiyacı olan çocuk ve gencimize eğitim veriyoruz.”

-“2005 yılında çıkarılan Engelliler Kanunu ile eğitimden bakıma, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar engellilerimizi ilgilendiren pek çok konuda tarihi nitelikte adımlar attık.”

-“Bununla kalmadık 2010 yılında yapılan anayasa değişikliği ile daha da ileriye giderek engellilere yönelik pozitif ayrımcılığı anayasal güvence altına aldık.”

-“Spor Aşkı Engel Tanımaz diyerek Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı 81 ilde 500 özel eğitim okuluna farklı engel gruplarına özellikle kullanımına sunmak üzere üretilmiş 27.259 adet spor malzemesi yola çıkıyor.”

-“Başkaları sırtını dönse de biz engelli kardeşlerimizi asla yok sayamayız.”

-Başkaları görmezden gelse de biz engellilerimizi ihmal edemeyiz. Bilhassa da engelli vatandaşlarımızın iki duvar arasına hapsedilmesine tahammül gösteremeyiz. Elbette bulunduğumuz konumu yeterli görmüyoruz. Daha büyük başarılar için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

ENGELLİ İNSANLAR İÇİN SUNULAN ONLARCA HİZMETTEN BİR KISMI, HATIRLANSIN İSTEDİ.