Son Dakika Haberi: Azerbaycan Ordusu Karabağ’da Taarruza Geçti, Ermeni Hedefleri Vuruluyor

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Hocalı bölgesi ve Kırmızı Pazar yönünde Ermenistan silahlı kuvvetlerine ait birlik noktaları, uzun menzilli ateş noktaları, savaş araçları ve askeri tesislerin Azerbaycan birliklerinin hedefe yönelik yoğun topçu ateşi sonucunda imha edilmeye başlandığı duyuruldu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Hocalı bölgesi ve Kırmızı Pazar yönünde Ermenistan silahlı kuvvetlerine ait birlik noktaları, uzun menzilli ateş noktaları, savaş araçları ve askeri tesislerin Azerbaycan birliklerinin hedefe yönelik yoğun topçu ateşi sonucunda imha edilmeye başlandığı duyuruldu

Azerbaycan Savunma Bakanlığı bugün Karabağ’da yasal düzenin yeniden tesisi amacıyla bir antiterör operasyonu başlattığını açıkladı. Operasyonun amacının bölgedeki Ermeni güçlerinin ve silahlı grupların etkisiz hale getirilmesi olduğu belirtildi.

Savunma Bakanlığı operasyon kapsamında sivil yerleşim alanları ve altyapı tesislerinin hedef alınmayacağını, sadece meşru askeri hedeflerin vurulacağını kaydetti. Operasyondan Rus Barış Gücü ve Türk-Rus Ortak Gözlem Merkezi’nin de haberdar edildiği aktarıldı.