SİYER-İ NEBİ BİLGİ YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Koruma ve bakım altında

Koruma ve bakım altında kalan çocuklar arasında yapılan Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmasının sonuçları belli oldu.

Koruma ve bakım altında kalan çocuklar arasında, peygamber sevgisini, ahlakını, örnek hayatını öğretmek, okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla yapılan Peygamber Efendimizin (sav) hayatı konulu  Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmasının sonuçları belli oldu.

Tokat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir çocukları makamında ağırlayarak her birine başarılarının devamını diledi. Özdemir, “Peygamber Efendimizin (sav) hayatını öğrenmek ve Kuranı Kerim ahlakıyla hayatımızı devam ettirmek sizlere başarıyı getirecektir. Peygamber Efendimiz Veda Hutbesinde  “Ey Mü`minler! Size iki emanet bırakıyorum. Onlara sahip çıktıkça, yolunuzu hiç şaşırmazsınız.” buyurmuştur. Bu emanetler nelerdir- Kuranı Kerim ve Peygamber Efendimizin sünnetidir- İnşallah bizlerde bu emanetlere sahip çıkacağız. Sizlerin bu başarıları bizleri gururlandırıyor. Ama bu başarılar sizler için hiçbir zaman son olmamalıdır. Her zaman başarı çıtanızı yukarı çekmelisiniz” şeklinde konuştu.

Sözlerinin devamında İl Müdürü Mahmut Özdemir,  Bu yarışmaya katılan, Siyer-i Nebi için emek sarf eden tüm çocuklarımızı bir kez daha tebrik ediyor, bu anlamlı bilgi yarışmasını düzenleyen İl Müdürlüğümüz Çocuk Hizmetleri Birimi personellerine, çocuklarımıza yardımcı olan kuruluş idareci ve çalışanlarına teşekkür ediyorum dedi.

Program devamında yarışmada derece elde eden çocuklara hediyeleri takdim edildi. Yarışma birinciliğini paylaşan çocuklara hediyelerini İl Müdürü Mahmut Özdemir verirken ikinci olan çocuklara Şube Müdürü Osman Erdem, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Adnan Tanrıverdi ve üçüncü olan çocuklara ise İl Müdürlüğü Çocuk Hizmetleri Birim Sorumlusu Avni Öner verdi