SİVAS’I İŞGAL ETTİLER TOKAT SINIRINI GEÇTİLER

Tokat’ın il sınır komşusu Sivas’ın son dönemlerde en büyük sorunlarından biri haline gelen fare istilası sorunu devam ederken şimdide böcek istilası sorunları başladı. Sivaslı vatandaşlar, yetkililerin köklü bir ilaçlama ile fareler başta olmak üzere haşere sorunun ortadan kaldırılmasını talep etti.

Tokat’ın il sınır komşusu

Sivas’ta geçtiğimiz yaz aylarında birçok ev ve işyerlerinde böcek istilaları yaşanmış, haşere ilaçlarında ise patlamalar yaşanmıştı. Bir süre durulan haşere istilası, geçtiğimiz günlerde baş gösteren fare sorunuyla birlikte yeniden başladı.

Özellikle işyerlerinde yaşanan haşere sorunu için vatandaşlar çözüm bekliyor. Sivas’ta birden bire böyle sorunların ortaya çıkmasına anlam veremediklerini dile getiren vatandaşlar; “İlimizin son dönemlerde en çok koşulan konusu sokaklarda farelerin gezmesiydi. Şimdi birde böcekler başladı. Kendi imkanlarımızla ilaçlamalar yapıyoruz ama hiç bir şekilde etki etmiyor. Bu konuya köklü bir çözüm getirilmesini talep ediyoruz. Ofislerde bile bu sorunlar yaşanırken yiyecek işyerlerini düşünemiyoruz.” açıklamasını yaptı.