SİLAHLI BASKIN

Niksar Ayvaz mahallesi bölgesinde

Niksar Ayvaz mahallesi bölgesinde bir işyerinde yemek yiyen kişilere husumet besleyen kişiler işyerindeki yemek yiyenleri tehdit.

20 Haziran 2024 Perşembe gecesi bir işyerinde yemek yiyen insanlara, daha önce husumetli olan kişiler işyerinde yemek yiyen kişileri görünce işyerinden ayrılmışlar, Şükrü  Diker isimli şahıs işyerinden ayrılırken husumetli olduğu kişilere “bekle geliyoruz” şeklinde tehdit sözleri ile bölgeden ayrılmışlar, işyerinde yemek yiyen şahıslar, yemeklerini yedikten sonra caddeye çıktıklarında Ş.D isimli şahıs ve yanında 5-6 kişi ile iş yeri dışında araçlarına binmek üzere olan Furkan Bilgin ve yanında bulunanlara Tabanca ile ateş açarak Furkan Bilgin’in ayaklarından yalanmasına neden olmuş, olay bölgesinden geldikleri araçlarla kaçmaya çalışan kişilerin çevrede bulunan kişiler tarafından aracın hareket etmesi mani olunmuş, olayın Polise bildirilmesi sonucu olay bölgesine kısa sürede giden Polis ekipleri Silahlı kişileri yakalayarak Emniyete ifadeleri alınmak üzere götürülmüştür.

Olay sonrasında 5 el tabanca ile ateş açılması sonucu Furkan Bilgin sol atağına Kurşun girmiş, sağ ayağından kurşunlar sıyırdığı görülmüştür.

Niksar Devlet Hastanesine kaldırılan Furkan Bilgin acil serviste ilk müdahalesi yapıldıktan sonra tedavisi Niksar Devlet Hastanesinde devam etmektedir.

Cemalettin Bilgin ve Namık Bilgin’in yeğeni Furkan Bilgin’in sağlık durumunun iyi olduğu ayağındaki Kurşunun zaman içinde çıkartılacağı ifade edilmektedir.

Olayla ilgili soruşturma Polis tarafından devam etmektedir.

İşyerinde yemek yiyen insanların tehdit edilmesi, işletmeleri sıkıntıya sokarken, sokak ortasında silahlarını kuşanarak gelenlerin  alenen insanlara Kurşun yağdıranları vicdansızlık olarak dikkat çekiyor.