SIFIR ATIKTA TÜRKİYE HAMLESİ

Dünyadaki SIFIR Atık çalışmalarını

Dünyadaki SIFIR Atık çalışmalarını yürüten Emine Erdoğan, SIFIR Atığın Türkiye’de mutlaka hayat bulmasını isterken, aynı zamanda SIFIR Atık düşüncesinin bütün dünyada hayat bulması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Erdoğan Ulusal ve Uluslar arası çalışmaları bizzat takip ederek özellikle yurt dışı ziyaretlerinde ziyarete tikleri ülke Devlet Başkanlarının eşlerini de SIFIR Atık çalışmasının hayat bulması için teşvik edici düşüncelerini paylaşarak çalışmaların dünyada hayat bulmasını sağlıyor.

Erdoğan gerçekleştirdikleri çalışmalar kapsamında verilen ödül dolayısıya bir açıklama yaptı.

Emine Erdoğan; “Sıfır Atık projemizin Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ- PA) tarafından Yeşil Dönüşüm kategorisinde En İyi Proje Ödülü’ne layık görülmesi, ülkemiz adına gurur vericidir.

Ödülü, aynı zamanda bu başarının paydaşları da olan bütün #SıfırAtık gönüllüleri adına kabul etmekten mutluluk duydum. Zira Sıfır Atık projesi, Türkiye’deki doğa dostu her bir vatandaşımızın ve kurumun kalbinde yeşererek, dünya çapında yankı bulan bir harekete dönüşmüştür. Bu anlamlı ödül, iklim krizi ve çevre sorunlarıyla mücadelede Türkiye’nin kararlı tutumunun uluslararası alanda gördüğü takdirin de bir göstergesidir. Ortak evimiz dünyanın geleceği için emek veren tüm doğa sevdalılarına, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ile Akdeniz Parlamenter Asamblesi’ne destekleri için yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

 

@csbgovtr

@Pam_Int

#DünyaOrtakEvimiz