Niksar SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu, SSK-Bağ-Kur) müdürlüğü yeni hizmet binasına taşındı.

Niksar SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu, SSK-Bağ-Kur) müdürlüğünün yeni hizmet binası Niksar Adliyesi Alparslan Türkeş parkında yapıldı.

11 Ocak 2021 Pazartesi günü yeni hizmet binasında hizmet vermeye başlayan  SGK Niksar müdürlüğü kesintisiz olarak hizmetlerine devam ediyor.

SGK yeni yayınladığı genelge doğrultusunda , Sigorta ve Bağ-Kur borçlanma imkanının 1 Şubat 2021 tarihine kadar uzatıldığını, borçlanmayı yapan mükelleflerin ödemelerinin 31 Mart 2021 tarihinde son bulacağı ifade edildi.

Bağ-Kur  ve Sigortalı olup da emekliliğini kazananlar için borçlanma ödemesini yapamayan mükelleflerin Hak bankası, Vakıf Bank ve Ziraat bankalarından  kurumun anlaşmaları doğrultusunda kredi alarak borcunu ödeyecekleri ve emekli olabilecekleri dile getirildi.

Niksar SGK müdürlüğünü ziyaret eden Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin kurum müdürü Hamza Sansar’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti, yeni hizmet binasında kesintisiz hizmete devam eden kurum müdürü Sansar; “Cemalettin abi yeni hizmet binamıza hafta tatilini değerlendirerek taşındık çok şükür hizmetimizde bir aksaklığa meydan vermedik kurum arkadaşlarımızın öz verili çalışması ile, hizmete Pazartesi gününden itibaren devam ettik, hizmet binamızda Engelli ve yaşlı insanlarımızın sıkıntı yaşamadan hizmet alabilecekleri imkanları bulunmaktadır, hizmet veren birimleri ilk giriş katında ve asansör ve engelli yolu ile hizmet veriyoruz, yine engelli ve yaşı insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak lavobalarımız mevcut, aynı zamanda bayan ve erkeklerin namaz kılabilecekleri Mescidimizde bulunmaktadır, kurumumuza hizmet almak isterken ihtiyaç duyacakları her çalışma binamızda sağlıklı bir şekilde hizmet verecek konumdadır, ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Bilgin; “Allah hayırlı etsin Cenabı Allah devletimize zeval vermesin, gerçekten buraya hizmet almak için gelen insanların her ihtiyacını karşılayacak çalışma yapılmış tekrardan hayırlı olsun başarılar dilerim” dedi.

SGK Niksar müdürlüğü halen hizmetliler dahil 11 personel ile hizmet vermekte, personel açığı kapandığında vatandaşlar daha kısa zamanda hizmetlerini alıp kuruda birike olmadan hizmetlerini alacaklardır.

Hükümetin yeni düzenlemeleri ile başlayan emeklilik hakkının gerçekleşmesi için alternantifler üretmesi ve bankalarla yapılan anlaşmaların sayılı günler ile kısıtlı oluşu, Sigorta ve Bağ-Kur borcu bulunan mükellefler içinde yeni çıkan kanuni haklardan faydalanmaları menfaatleri icabı olup, borçlanma ve ödeme günlerinin ihmal edilmemesi bekleniyor.