yesilniksar

ŞEREFSİZDİR!.

24 Haziran seçimleri yapıldı, etkileri halen devam ediyor, birilerine göre sanki 10 şiddetinde deprem yaşamış gibiler.

Seçimler yapıldı, itirazlar gerekli merciler tarafından incelendi, 5 Temmuz tarihinde Yüksek Seçim Kurumu yapılan seçim sonuçlarını açıklayacak ve seçimlere son nokta konacaktır.

24 Haziran seçimleri öncesinde çok kişi samimi olarak seçim toto oynarken bazı kişiler seçimlerin seyrini etkilemek için boylarını aşan çirkinlikte ifadeler kullanarak seçmeni etkilemeye çalıştılar.

Zaman içinde  ata sözlerini kullanırım, ata sözlerinin ortaya çıkması öyle kolay değil, insanlar yaşam tarzları içinde doğru ve yanlışlarla karşılaştıklarında ortaya çıkan her insana ders niteliği taşına önemli sözlerdir.

“HAKİKAT KARŞISINDA HAKKI SAVUNMAYAN DİLSİZ ŞEYTANDIR” sözleri günümüzde önemli sözler içindedir, hakikatleri söylemeyip bir de hakikatleri karalamak isteyenlerin çokluğunu görünce, yukarıdaki sözlerin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.

24 Haziran seçimlerine birileri çok gölge düşürmek istedi, tüm ihanet girişimlerine rağmen Türk milleti çok şükür ki sağduyusu ile sandık başına geçti, yalanlara inanmadı ve vicdanının sesini dinleyerek sandık başına girip oyunu kullandı, ülkemizi olası bir kaosun içine sokulmaktan kurtardı.

24 Haziran seçimleri şayet bugün ki gibi gerçekleşmemiş olsa ve Cumhurbaşkanı seçilmemiş olsa bugün bu rahatlığı asla göremeyecektik.

Birileri “ski falan partili”, “eskiden şu partide” der durur, bu katagoriye girenler arasında bir çıban başı var ki, nerede ise insanlıktan çıkmış geçmişte bulunduğu makamlara nasıl geldi?, demekten kendimizi alamıyoruz.

Hani dedik ya eskiden ANAP milletvekili ve Çalışma bakanlığı yapmış, eski türkücülerden Yaşar Okuyan.

Eskilerden olan Yaşar Okuyan ne demiş bir bakalım; “MHP barajı aşsın eşek gibi anıracağım’ diyen ve seçimlerden sonra özür dileyen eski Bakan Yaşar Okuyan Halk TV’de de ‘Erdoğan yüzde 50’liyi geçsin kafama sıkmazsam şerefsizim’ demiş.

Bir insan kendisine “şerefsizim” diyorsa ona “dur! bakalım sen şereflisin” demenin bir anlamı olamaz, her kes kendi tercihini yapıyor, eski bakan olan bir kişi kendi tercihini yapıyor, “şerefsizim” diyor bırakın kendi yolunda hayatına devam etsin, ancak kendi şerefsizliğini ortaya koyarken MHP üzerinden kendisine siyasi rant sağlamasını asla kabul etmiyoruz.

Eski bakan kendisinin şerefsiz olduğunu beyan ediyor, ona saygı duyuyoruz, lakin “MHP baraj aşamayacak” sözüne asla katılmıyoruz, ona cevabı zaten milletimiz vermiştir.

Asil Türk milleti vefalı tarafını gösterdi ve ülkemize ve milletimize ihanet edenlere gereken Tokatı attı, bunun devamı tabi ki gelecek, hem de yapılacak hizmetlerle ve yapılacak terör mücadeleleri ile.

AK Parti 16 yılık iktidar dönemini geride bırakırken, her alanda en rahat edeceği döneme girmiştir.

AK Parti genel başkanı ve MHP genel başkanlarının “Cumhur İttifakı” nı kurmaları  ülkemizin sağlıklı gelişmesi ve büyümesi bakımından çok önemlidir, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan en sağlıklı ve en huzurlu ülke yönetimini bundan sonra yapacağına yürekten inanıyorum, çünkü sayın Erdoğan’ın yanında artık MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli dimdik ayakta ve destekçisidir.

Birileri  Cumhur İttifakını küçümseyerek AK Parti ve MHP arasına nifak sokarak her iki lideri sıkıntıya sokmak istemişlerdir, bundan sonrada yine nifak tohumları ekmeye başlayacaklardır, lakin ihanete kalkışan, Cumhur İttifakına zarar verecek olanlar asla başarılı olamayacaklardır.

İki siyasi liderin Cumhur ittifakına zarar verecek hiçbir oluşuma veya çalışmaya izin vermeyeceğini görüyoruz. MHP genel başkan yardımcısı sayın Sefer Aycan seçimlerin sıcaklığı bitmeden yaptığı yanlış bir açıklama sonrasında MHP genel başkanı sayın Dr. Devlet Bahçeli devreye girerek yanlış anlaşılmalara neden olacak açıklamalara son noktayı koymuştur ve MHP Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kahramanmaraş Milletvekilimiz sayın Sefer AYCAN, yürütmekte olduğu Genel Başkan Yardımcılığı görevinden alınmıştır. Kamuoyuna duyurulur” denerek birilerinin ekmeğine yağ sürülmesini önlemiştir, işte siyasi liderliği en büyük özelliği buradadır.

Ülkemizde en Demokratik siyasi parti AK Parti ve MHP dir, birileri CHP dese de bunun doğru olmadığını görüyoruz.

24 Haziran seçimlerine karar verildiğinde Cumhur İttifakı kurulmuş, AK Parti ve MHP genel başkanları yapılan Cumhur İttifakı konusunda çok açık ve net tavırlar alarak Milletvekilleri ve yönetimlerine kesin talimatlar vererek Cumhur İttifakına zarar verecek hiçbir açıklama ve eylem yapmamaları konusunda net tavırlar ve ifadeler kullanmışlardı.

Cumhur İttifakını engellemek için yoğun gayret içinde olan muhalefet ve yabancı güçlere karşı seçim süresince bir sıkıntı yaşanmadı, ufak tefek sıkıntılar en kısa sürede giderildi, bizler seçim süresince Cumhur İttifakının önemini sürekli ifade ederken MHP Milletvekili adaylarımız konuşmalarının çoğunda Cumhur İttifakına ayardılar, “Milletvekili seçimlerinde MHP ye oy verin” demekten çok Cumhur İttifakı bin yıllık kardeşliğin devamıdır” diyerek bin yıllık tarihi sürecin  ne anlama geldiğinin altı çizilerek konuşmalar yapıldı.

24 haziran seçim sürecinde MHP milletvekili adaylarımız gerçekleşen Cumhur İttifakına tam sağdık kalarak çalışma yaptığını bizler her an yaşadık, adayımız kıymetli evladımız Serhat Bilgin konuşmalarını kısa tuttu ama her konuşmasında Cumhur İttifakının önemini ortaya koydu, Milletvekili adayımız Avukat sayın Yücel Bulut konuşmasının çoğunu Cumhur İttifakı ve oluşturulan kardeşliğin ne kadar önemli olduğunu sürekli ifade etti ve “Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyerek seçimlerde mutlaka sayın Erdoğan’ın desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Şunu ifade etmekte fayda vardır, MHP milletvekili adaylarımız konuşmalarının çoğunu   Cumhurbaşkanımız sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın desteklenmesi üzerine yaptılar, Milletvekili adaylarımız AK Parti genel başkanı olan sayın Erdoğan’ın MHP nin Cumhurbaşkanı adayımız olduğunu ifade ettiklerinde zaman zaman; “neden MHP kendi içinden Cumhurbaşkanı adayı çıkartmadınız, aday çıkartmış olsanız bizler oyumuzu MHP adayına verecektik” dediklerinde milletvekili adaylarımız; “sayın Genel başkanımızın verdiği karar son karardır bu konuyu asla tartışmayız, Ülkücü ve Milliyetçi hareket Partili olan herkes verilen karara saygılı olmasını bekleriz” diyerek gereksiz polemiklerin önü anında kapatılmıştır.

Uzun ve zorlu bir mücadele sonunda herkesin safı belli olmuştur, birileri ülkesine ve milletine ihanet seçerken, sağduyu sahibi insanlar, Cumhur İttifakına “evet” diyerek, şerefsizliği kabul edenleri bir kez daha kendi kaderleri ile baş başa bırakmıştır.

Günün Sözü: “Erdoğan yüzde 50’liyi geçsin kafama sıkmazsam şerefsizim, Yaşar OKUYAN”.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.