Senegal Cumhuriyeti Büyükelçisi’nden Rektörümüze Ziyaret

Senegal Ankara Büyükelçisi Cheikh

Senegal Ankara Büyükelçisi Cheikh GUEYE ve Elçi Müsteşar Cheikh DİALLO ve Senegal heyeti Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Fatih YILMAZ’ı ziyaret etti.

Rektörlük Makamında gerçekleşen ziyarette Üniversite ve Senegal Cumhuriyeti arasında yapılan işbirlikleri hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.

Senegal Ankara Büyükelçisi Cheikh GUEYE Türkiye ve Senegal arasında özellikle eğitim alanında yapılan anlaşmalardan son derece mutlu olduğunu belirterek özellike “Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Karabük Üniversitesi öğrencilerimize kapılarını açıyor. Öğrencilerimizle yaptığımız görüşmelerde son derece mutlu olduklarını Senegal Kültürünü de burada yaşattıklarını ve bunun çok değerli olduğunu” ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ da, Senegal Ankara Büyükelçisi Cheikh GUEYE ve Senegal heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Üniversite olarak her zaman yanlarında olduklarını desteklerini hiçbir zaman esirgemeyeceğini söyledi. Ziyarette Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mücahit EĞRİ, Prof. Dr. Rasim KOÇYİĞİT, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Muhittin DEMİRAY, Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Şahin SÖZEN de hazır bulundu.

Ziyaret sonrasında Senegal Heyeti Tokat ve Karabükte eğitim gören Senegalli öğrencilerin 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Konferans Salonunda gerçekleştirilen Kültür Günü etkinliğine katıldı.

Öğrenciler etkinlikte Senegal’in tarihçesi, oyunları ve kıyafetlerinin sergilediler. Etkinlik sonrasında Üniversitede eğitim gören Senegalli öğrenciler Senegal Ankara Büyükelçisi Cheikh GUEYE ve Elçi Müsteşar Cheikh DİALLO’ya, Üniversitemiz Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Şahin SÖZEN’e ve TÖMER Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Ahmet AKGÜL’e plaket ve hediye takdiminde bulunuldu. Program son buldu