Şehit Er Fatih Turan’ın annesi  Tenzile Turan oğlunun hayrına yaptırdığı okul önlerindeki çeşmeleri yerinde görmek üzere ziyaretlerde bulundu.

Şehit Er Fatih Turan’ın annesi  Tenzile Turan oğlunun hayrına yaptırdığı okul önlerindeki çeşmelerin olmadığı bilgisini alması sonrasında kendi parası ile yaptırdığı çeşmelerin inşaatlar sırasında yıkıldığını öğrenince çeşmelerin yerinde olup olmadığını görmek üzere okul bahçelerini ziyaret etmiş, ziyaret sonrasında iki okul bahçesinde çeşmelerin yıkıldığını yerine yeni çeşmelerin yapılması için yetkililere  görüşme yaptı.

Şehit Er Fatih Turan’ın annesi  Tenzile Turan oğlunun hayrına yaptırdığı okul önlerindeki çeşmelerin yıkıldığını öğrenince konuyu yetkililere ve Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’e iletmiş, Bilgin konuyu yetkililere iletmesi sonucu inşaatlar sırasında yıkılan çeşmelerin yeniden yapılması için girişimlere başlanmıştır.

Şehit Er Fatih Turan’ın annesi  Tenzile Turan Cemalettin Bilgin’i gazete yazıhanesinde ziyaret ederek karşılaştığı sıkıntıları dile getirmiş, daha sonra çeşmelerin yeniden yapılma çalışmaları için çeşmelerin yapıldığı okullar ziyaret edilerek, yeniden yapılması istenen çeşme yerleri yer tespiti yapılmıştır.

Şehit Er Fatih Turan’ın annesi  Tenzile Turan’ın talepleri Niksar kaymakam vekili Tokat vali yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdana  iletilmesi sonucu Gödekmerdan; “ Cemalettin bey derhal yeni çeşmelerin yapılması için gerekli talimatları verdim, çeşmenin bir tanesi yapılmış ama ailenin istediği gibi yapılmadığı için yeniden çeşmenin yapılması talimatını verdim, hayır için yapılan çeşme ve benzeri hayır işlerine herkes daha dikkatli olmalıdır, inşaatların yapılması sırasında yapılan  yıkım işi, sonrasında hemen yapılması gerekirdi, konuyu bana sizler ilettiniz teşekkür ederim, çalışmalar başlatılmıştır, şehitlerin aileleri başımızın tacıdır, inşaatlar sırasında çeşmeleri yıkan kişi veya kurumlar gerekeni kısa zaman sonra yapması gerekirken  yapılmamış, hata en kısa zamanda telafi edilecektir, Niksar Milli Eğitim Müdürümüzü konunun çözümü için görevlendirdim gerekenler yapılacaktır” dedi.

Niksar Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat ve  Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin şehit er Fatih Turan’ın annesini ziyaret ederek konu hakkında gerekli bilgileri vermiş, Tenzile Turan Milli Eğitim Müdürüne; “müdür bey ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum, ben konuyu Cemalettin oğluma söyledim, Cemalettin de benim oğlum sayılır onu kendi çocuklarım gibi severim ama işin yapılması gecikmiş, bende yıkılan çeşmelerin bulunduğu okullara gitmek istiyorum” diyerek yer tespitinde yardımcı olma isteği Niksar Milli Eğitim Müdürü tarafından olumlu karşılanmış ve çeşme yerleri için okullar ziyaret edilmiştir.

Şehit Er Fatih Turan’ın annesi  Tenzile Turan inşaat sırasında yıkılan çeşmelerin bulunduğu okul bahçelerine giderek yapılacak çeşme yerlerini Niksar Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat’a göstermiş, çalışmalar kısa zamanda yapılacağı ifade edilmiştir.

Şehit Er Fatih Turan’ın annesi  Tenzile Turan ziyaretler sırasında çeşmelerin yerinde olmamasından dolayı üzüntüsünü ifade ederken, “bu çeşmeleri oğlumun hayrı için ben yaptırdım, inşaat sırasında yıkıldı ise yerine hemen yapılması gerekirdi, çeşmelerin yapıldığını göreceğim ve buralara gelip çeşmelerden öğrencilerimle Su içmek istiyorum” dedi.

Şehit Er Fatih Turan’ın annesi  Tenzile Turan, Niksar Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat’a, Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin bir süre daha sohbet yaptıktan sonra Tenzile Turan’ı evine bırakarak sohbet son bulmuştur.

Niksar Asil Nadir İlk Okulu (eski) şu an Niksar Özel İdare şantiyesi alanı olarak kullanılan okul bahçesinden Niksar Belediyesi yo geçildiği zamanda yıkılan çeşme ve Niksar Orta Okulunun yeni binası yapılırken yıkılan çeşmelerin kısa zamanda yapılması bekleniyor.