ŞEHİRLER KİMLİKLERİ İLE HAYAT BULUR

Niksar yeşillikleri ile bilinen

Niksar yeşillikleri ile bilinen bir şehirdir.

Niksar belediyesi yıllar itibari ile çeşitli yol güzergahlarına daha çok Çınar ağaçları dikerek şehrin daha çok Oksijen alması sağlanıyor.

Niksar belediyesi yıllar önce açılan Şehit Asb. Naci yıldırım caddesi üzerine çok sayıda Çınar ağacı dikimi yaparak bölgenin daha yeşil olması sağlanmış aynı zamanda şehrin daha çok Oksijenle insanların daha sağlıklı olmasına katkı sağlanmıştır.

Saat Kulesi yanından Jandarma hizmet binası alanında bulunan Şehit Asb. Naci yıldırım caddesi üzerinde bulunan Çınar ağaçları yıllar içinde büyümesi sonucu kaldırım taşlarında bozulmalar meydana geliyor, yaşanan bu süreçlerin iyi takip edilip zaman zaman Çınar ağaçları etrafının yeniden düzenlenmesi, insanların  sıcaklarda temiz hava, gölgelik kısımlarda dinlenmeleri için büyüyen ağaçların etrafının bozulan kısımlarının yeniden düzenlenmesi gerekiyor.

Niksar belediye yetkililerinin ağaçların etrafındaki bozulmaların yeniden düzenlenerek sağlıklı hale getirilmesi bekleniyor.

Niksar’ın kaldırım alanlarında bozulan güzergahlar içinde eski Reşadiye caddesi yani Jandarma hizmet binası ile Kireç Köprü arasındaki kaldırımlarda bozulmalar görülmektedir, insanlar kaldırımda yürürken sakatlanma riskinin ortadan kalması için ağaç kenarlarının yeniden düzeltilmesi bozulan kaldırım taşlarının onarılması bekleniyor.

Niksar’da bazı insanlar kaldırımlarda bulunan ağaçların varlığından rahatsızlık duysalar da şehirlerin kimlikleri o şehirde yaşayan insanların mutlu olmasını sağlar, Amasya ilinin merkezinde bulunan Çınar ağaçları şehre gelen yabancı Turistlerin en büyük ilgi odağı olduğu dikkat çekiyor.

Şehirlerin bazı kimlikleri vardır, Niksar’ın kimlikleri arasında boş ağaçlı Yeşil bir Niksar’ın oluşudur.