REKTÖR YARDIMCISI GAZETEYİ ZİYARET ETTİ

GOP ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI

GOP ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. İBRAHİM ÖZBAY YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ SAHİBİ CEMALETTİN BİLGİN’İ ZİYARET ETTİ.

BİLGİN VE ÖZBAY KURBAN BAYRAMI KUTLAMASI YAPTIKTAN SONRA GÜZEL VE ANLAMLI SOHBETLER YAPTILAR.

Bilgin; “hocam hoş geldiniz, insan hangi makamda olursa olsun baba ocağını, ata yurdunu mutlaka ziyaret etmek istiyor, vefalı olan insansınız Allah razı olsun baba ocağınızı ziyaret ederek insani ilişkileri en güzel yaşatıyorsunuz, bizleri de ziyaret ederek mutlu ettiniz sağolun” dedi.

PROF. DR. İBRAHİM ÖZBAY; “makamlar gelip geçicidir, bizlerin Hukuk Prof. Dr.  olması insani ilişkilerimizi asla etkilemez, etkilememelidirde, her fırsatta köye gelirim büyüklerimiz ziyaret ederim, yapılması gereken bir iş varsa da onu severek yaparım, insanlar nereden geldiğini unutmamalıdır, bizlere sunulan makamlar gelip geçicidir, önemli olan aile bağlarının kopmadan hayat yaşamak ve bu dünyada hoş bir seda bırakmaktır” dedi.

Bilgin; “hocam güzel düşüncelerinizi paylaşmamak mümkün değil, günümüzde bazı insanlar makama geldiğinde etrafına selam dahi vermekten uzaklaşıyor, insan nereden geldiğini asla unutmamalıdır, sizler gibi değerli insanlar her makama layıktır, Allah sizlerin sayılarını artırsın, hocam aklıma gelmişken Hukukçu olarak dikkatimizi çeken şu husus, yargı mensupları halktan kopuk olması, yani görev yaptığı şehirdeki insanlardan uzak olarak gerçek anlamda adaletin sağlamayı başarabilirlermi?, halkı, toplumu tanımadan Türk Milleti adına karar vermek nasıl olur” dediğinde Prof. Dr. İbrahim Özbay; “Cemalettin abi haklısın, Türk Milleti adına karar veren hukukçular halkı tanımalı, bölgeyi bilmelidir, bizler öğrencilerimize ders verirken toplumdan kopmayın, halkı tanıdıkça doğru kararlar vermek mümkündür diyoruz, öğrencilerimizi böyle yetiştirmeye çalışıyoruz, öğrencilerimizin her biri Anadolu insanı, Anadolu’nun bir ailesi, bilirsiniz Anadolu insanı sevecendir, saygılıdır, hata yapmamak için gayret sarf eder, bizler öğrencilerimizi böyle yetiştiriyoruz, sonrasında karar hukukçu kardeşlerimizin oluyor, bizler oturduğumuz makamlara nereden geldiğimizi unutmaz isek, adil hizmet ederiz, ama makamlar insanları kibirli hale getirirse, halk bu kibirli durumdan, hareketlerden rahatsız olur, Allah’a şükürler olsun bizle nereden geldiğimizi asla unutmuyoruz, ata yurdumuzu ve ailemizi, büyüklerimizi her fırsatta ziyaret ediyoruz, güzel sohbetten dolayı ben teşekkür ederim” dedi.

Bilgin; Hocam Tokat’ta açılan Hukuk fakültesi ne durumda?, Tokat için çok önemli bir Fakülte, Tokat’ın gelişmesi, ileri seviyede bir şehir olmasına önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

GOP Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özbay; Üniversitemizde bulunan her bölüm kıymetlidir tabiki, Hukuk Fakültemizde halen 82 öğrenci eğitim görmektedir, bu sene 2. yılını tamamlamış oldu, ülkemizin pek çok büyük şehirlerinden gelen öğrencilerimiz eğitim alıyor, Tokat için, Üniversitemiz için çok değerli bir bölüm olduğunu ifade etmek isterim, Üniversitemizden mezun olacak arkadaşlarımız inanıyorum ki Hukukun üstünlüğü ilkesini en güzel şekilde uygulayacak ve yaşatacak şekilde ülke insanımıza hizmet verecektir, Tokat Üniversitemizle bir bütünlük içinde çalışmaları sürdürmektedir, bu birlik devam ettikçe Tokat gelişen, büyüyen kıymetli şehirler içinde yerini koruyacaktır, inşallah Hukuk Fakültemizle ilgili daha detaylı bilgileri Fakültemizi ziyaretinizde vermek isterim” dedi.

Prof. Dr. İbrahim Özbay, Bilgin ile bir süre daha sohbet yaptıktan sonra gazeteden ayrıldı.