PEHLİVAN SİYASET MİNDERİNE ÇIKTI

Yeşil Sahalardan, Siyaset sahnesine giriş yaptı.

Yeşil Sahalardan, Siyaset sahnesine

Tokat’ın Almus İlçesinde Güreş Antrenörlüğü yapan Hüseyin Kalaycı Siyaset sahnesine çıkmak için ilk adımını attı ve İl Genel Meclisi Üyeliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Tokat’ın Almus İlçesinde Tokat Güreşçiler Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Almus İlçe Gençlik Spor Kulübü Başkanı ve Güreş Antrenörü Hüseyin Kalaycı 2024 Mahalli ve Yerel İdareler Seçimi kapsamında AK Parti’den İl Genel Meclisi Üyeliği Aday Adaylığı başvurusunu yaptı. 23 senedir er meydanında Tokat’ı temsil eden Kalaycı şimdide Siyaset Minderine çıkıyor. İl Genel Meclisi Üyeliği aday adaylığı başvurusunu yapan Hüseyin Kalaycı”Almusumuzu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Vizyonuyla, yarınlara layık olduğu şekilde taşımak gayesiyle; yaklaşan yerel seçimlerde elimizi taşın altına koymak üzere Almus AK Parti İl Genel meclisi üyeliği aday adaylığı başvurumuzu yaptık.
Bizleri yalnız bırakmayarak gücümüze güç katan yakınlarıma, dostlarıma ve dava arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum. Yüce Rabbim mahcup etmesin” dedi.

Hüseyin Kalaycı ” 2019 Mahalli ve Yerel İdareler Seçiminde Tokat belediyesinde belediye Encümeni olarak aday olduk ama oy ve yahut da sıralamayla alakalı seçilemedik. Ama küsmedik, kırılmadık, tekrar mücadelemize devam ettik. Şimdi güreş hayatımızı yavaş yavaş sonlandırmaya gidiyoruz ama güreş hayatımızı bitirdiğimiz zaman hayatımız bitmeyecek. Normal statümüze devam edeceğiz. İstiyorum ki siyasi kanaldan da kendi işlerimize devam ettirelim. 2024 yerel seçimlerinde İl Genel Meclisi üyeliğine aday adaylığını bugün itibariyle başlatmış bulunuyorum” ifadelerine yer verdi.