PARALI POŞETE HAYIR, FİLE DÖNEMİ BAŞLASIN

Hükümetin marketlerdeki “PARALI POŞET”

Hükümetin marketlerdeki “PARALI POŞET” uygulaması başladı vatandaş şaşkınlık içinde.

Hükümetin Marketlerden yapılan alışverişler için neden her poşet için 25 kuruş ödeme yapılması istendi? Marketler kendi poşetlerini baskılı yaparak reklamlarını yapmaktadırlar, kendi reklamlı poşetlerine halkın neden ödeme yapması istendi?

AK Parti Hükümetine yakışmayacak “PARALI POŞET” uygulamasına vatandaşlar çok tepkili, Hükümet şayet “DOĞANIN korunması için naylon poşetlerin kullanılmasının azaltılmasını istiyorsa, neden tüketiciden hava parası gibi her poşet için 25 kuruş ödeme alınıyor, poşet başına alınan paraların poşetler iade edildiğinde tüketiciye geri ödeme yapılması ve toplanan poşetleri ilgili marketler veya işyerleri bunları geri dönüşümün yapılacağı şekilde  katkı sağlaması gerekir.

Marketlerin müşterilerine sunduğu hizmet karşılığı müşteriden alınan her kuruş tüketicinin cebinden çıkan marketlere ödenen hava parası olarak görülüyor.

AK Parti hükümeti halktan alınan poşet ödemelerinin geri durması için gerekli düzenlemeyi yapmalıdır, DOĞANIN kirletilmesi istenmiyorsa, kullanılan poşetlerin geri dönüşümü için en uygun çalışma marketler geri dönüşüm poşetlerini geri alarak bunları geri dönüşüm yapan işletmelere vermelidir.

Halkın büyük tepkisini çeken her poşete 25 kuruş uygulamasından mutlaka vazgeçilmeli, tüketicileri korumakla yükümlü kurumlar gerekli çalışmaları yaparak Hükümetin bu uygulamadan vazgeçmesi sağlanmalıdır.

DOĞANIN KİRLETİLMEMESİ İÇİN VATANDAŞTAN PARALI POŞET SATARAK ÇÖZÜM BULUNMAYACAKTIR.