ÖZDEMİR, KREŞ VE ÇOCUK EVİ ZİYARETİNDE BULUNDU

Aile, Çalışma ve Sosyal

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, Şube Müdürü Osman Erdem ile birlikte günlük ziyaretlerinde Özel Masalevi Gündüz Bakımevi  ve Çocuk Evleri Kordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı Mahperi Hatun Çocuk Evini ziyaret etti.

Günlük ziyaretlerinde Özdemir ve Erdem’in ilk durağı Özel Masalevi Gündüz Bakımevi oldu.  İl Müdürü Mahmut Özdemir, kuruluşun sorumlu müdürü ve kuruluşta görev yapan personelle görüş alışverişinde bulundu. Kreş ziyaretinde Özdemir,  çocukların gün içerisinde zaman geçirdikleri hobi odaları ve dersliklerini gezdi. Ayrıca İl Müdürü Mahmut Özdemir, çocukların yemeklerinin hazırlandığı kuruluş mutfağında da incelemelerde bulunurken, saklanan yemek numunelerini de kontrol etti.

Miniklerle tek tek ilgilenen Özdemir, çocukların iyi ve doğru olarak yetiştirilmesinin çok önemli olduğunu bir kez daha vurgularken. Çocuklara gelecekte seçecekleri mesleklerde dahi bugün verilen eğitimin etkili olduğunu ifade etti.

İl Müdürü Özdemir’in bir sonraki durağı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı Mahperi Hatun Çocuk Evi oldu.

Özdemir ve Şube Müdürü Osman Erdem, çocuklarla bir süre sohbet ettikten sonra görevli bakım personelinden çocukların günlük yaşamları ve okul durumları hakkında bilgi aldı.

Çocukların geleceğe dair planlarını öğrenen Özdemir; “Başarmak inanmanın yarısıdır. Meslek seçiminde vermiş olduğunuz kararları yerine getirmek ve kurmuş olduğunuz hayalleri yaşamamak için hiçbir neden yoktur. Yeter ki hedefinize ulaşmak için gayret gösterin. Okuldaki öğretmenleriniz, kurumdaki öğretmenleriniz, idarecileriniz ve bizler doğru seçimleri yapmanız ve bu seçimlere ulaşabilmeniz için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz” diyerek çocukların motivasyonunu artırdı.

Günlük ziyaretinin sonunda ise Özdemir, yeni Huzurevi Müdürlüğü hizmet binasının inşaatını gezerek yetkililerden bilgi aldı ve bu görüşmelerin ardından günlük ziyaretini sonlandırdı