OKULLAR TATİL

Niksar’da okullar 14 Haziran

Niksar’da okullar 14 Haziran 2019 tarihinde tatile girdi, son gün programı İhsan Karatay Ortaokulunda gerçekleşti.

Niksar’da okulların tatil olması dolayısı ile yıl sonu etkinliği düzenlendi, yıl sonu okul tatil programı Niksar İhsan Karatay Ortaokulunda gerçekleşti.

Niksar İhsan Karatay Ortaokulunda yapılan programa kaymakam olmadığı için program normal akışı içinde gerçekleşti, programa Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat, şube müdürleri okul müdürleri veliler ve öğrenciler katıldı.

Niksar İhsan Karatay Ortaokulunda yapılan program dolayısı ile okul da dereceye giren öğrencilere ödüller verildi, 3. lük ödüllerini Milli Eğitim şube müdürü Bedir Aslan verdi, 2. lik ödüllerini Milli Eğitim müdürü Muzaffer Bolat verdi, Bolat ödül töreni sonrasında şunları söyledi; Yıl boyunca, öğrencilerimizin fiziksel, zihinsel ve hayata hazırlanmaları hususlarında gelişimlerini sağlamak üzere Milli Eğitim Bakanlığımızın müfredat programı ile birlikte Tokat Valimiz Dr. Ozan Balcı beyin himayelerinde yürütülen “Kitap Tokat, Eğitim Tokat, Kültür Tokat, Spor Tokat…” gibi 50 den fazla projeyi de başarı ile yürüttük. Daha kaliteli bir eğitim için, yıl boyunca tüm yönetici ve öğretmenlerimiz fedakar bir şekilde eğitim öğretim faaliyetlerini yerine getirdiler. Diğer eğitim çalışanlarımız ve velilerimizde yöneticilerimiz ve öğretmenlerimize yardımcı oldular. Hep birlikte ilçemizde bulunan öğrencilerimizin daha başarılı olmaları için gayret gösterdik ve başarılı olduğumuza da inanıyorum. Çünkü ülke ve il genelinde yapılan her türlü yarışma ve faaliyetlerde hep ön sıralarda başarılı olduk.

Öğrencilerimizin daha başarılı olmaları için yaz tatilini çok iyi değerlendirmelerini tavsiye ediyorum. Tatil süresince anne ve babalarının işlerine yardım etmek ve dinlenmekle birlikte; kitap okumak, spor yapmak, ebeveynleri ile vakit geçirmek, imkanları olanlar için tatile gitmek, doğa yürüyüşü yapmak… gibi etkinliklerle tatili iyi bir şekilde değerlendirmelerini diliyorum. Tatiller vakit öldürme süreci değil, eksiklikleri tedavi etme, geleceğe hazırlanma ve vakti değerlendirme sürecidir.

Eğitim öğretim yılı süresince sorunsuz ve başarılı bir yıl geçirilmesine vesile olan başta idareci ve öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanları ve velilerimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı tatiller diliyorum. Öğrencilerimizin tatili değerlendirip dinlenmiş, daha genç ve dinamik olarak yeni bir eğitim öğretim yılında buluşmak temennisi ile gelecek eğitim öğretim yılının, geçtiğimiz yıldan daha huzurlu ve başarılı olmasını temenni ediyorum

İlçe Milli Eğitim müdürünün konuşmasından sonra 1. lik alan öğrencilere ödüllerini Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan verdi, ödül töreninden sonra, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra okullar tatile girdi.