Niksar’da bazı Gençlerin, Genç Girişimcilik çalışmaları ile ticaret farklı boyutlara ulaşıyor.

Genç girişimcilerden Şafak Turan 2019 yılında açmış olduğu yeni işyeri “PASTAŞKIM” ismi ile başlatmış, Niksar’da Pastane hizmetini en hijyenik şartlarda başlatarak bölgenin tek FRİGOLU araç hizmeti ile halkın ayağına hizmeti götüren önemli işletme olmuştur.

Genç Girişimci Şafak Turan “PASTAŞKIM” ismi ile ilk işletmesini Cumhuriyet caddesinde iki işyerini açarak başlatmış, 3. şubesini Kireç Köprü mevkii Niksar Adliyesi karşısında açarak sektörde öncü olmayı sürdürüyor.

Genç Girişimci Şafak Turan ile yapılan sohbet de şunları dile getirdi; “Bu işletmeyi açmak istediğimde bazı arkadaşlar bu sektör zordur, başka alanda iş yapmalısın dediler ancak benim ve ailemin kararlı duruşu sayesinde bölgemizde  bugün sektörümüzde “tek Ödüllü Pastane” olmanın gururunu yaşıyoruz, ayrıca bölgemizde tek FRİGOLU araç hizmeti ile halkımıza hizmet veren Pastaneyiz, 3. Şubemizi daha da büyüterek ciddi bir yatırım yaparak hizmete başlamış olduk, 3. şubemizi Niksar Adliyesi  binası karşısına açarak hizmete devam ediyoruz, Pandemi döneminden dolayı açılışımız biraz kısıtlı olacak ama, halkımıza her an hizmet vermeye devam edeceğiz, halkımızın bizlere gösterdikleri ilgiden dolayı da teşekkür ederiz” dedi.

Çok sayıda Ünlünün katıldığı ödül töreninde Genç Girişimci Turan; “Harika bir ödül töreni işimizi hakkıyla yapmanın mutluluğu ve tasdiklenmesi bizlere gurur verdi, ödülümüzü @gokaykalaycioglu gibi mükemmel bir insanın sunumuyla almak işin en güzel kısımlarından biriydi, @melih.capin @capinmedyayapim @altınyıldızödülleri almak bizleri işletme olarak mutlu etti” dedi.

Genç Girişimcinin Pandemi döneminde pek çok işletme sıkıntı yaşarken yeni yatırımlar yapması Niksar halkı tarafından taktirle karşılandı.