NİKSAR’Lİ GENÇ YETENEKLER MİLLİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Ulusal ve uluslararası müsabakalar için ter döken genç kick boksçular, başarılarına yenilerini eklemek istiyor.

Ulusal ve uluslararası müsabakalar

2024 Şubat ayı 8-11.2024  tarihleri arasında Mersin İlinde Okul Sporları kapsamında yapılan Okullar arası Gençler Kick Boks Şampiyonasında Niksar ilçesini Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi öğrencisi Cemre Koçboğa Point Fighting branşında 70+ kg’da Türkiye 3.sü, M. Erol Turaçlı Fen Lisesi öğrencisi İrem Özden Point Fighting 65 kg’da Türkiye 3.sü, Nizameddin Yağıbasan MTAL öğrencisi Alperen Yançar 94 kg’da Türkiye 2.si olmuştu.

Yaşamboyu Spor Kick Box antrenörü Abdullah Balcı ve gençler  büyük başarıdan sonra Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri ve www.yeşilniksar.com İnternet sitesi gazetesi sahibi Cemalettin Bilgin’i ziyarete etti.

Bilgin “ Hocam hoş geldiniz. Ziyaretinizden dolayı çok mutlu oldum. Gençler sizi de tebrik ederim. Yaşıtlarınıza ve küçüklerinize örnek bir başarı sağladınız.  Hocam sizi tanıyorum bu iş için çok uğraşıyorsunuz elinizden gelen gelmeyen ne varsa yapıyorsunuz. Müsabakalar nasıl geçti? “ diye sordu .

Yaşamboyu Spor Kick Box antrenörü Abdullah Balcı “Abi öncelikle övgülerin için teşekkür ederiz. Bu spor her yaştan her insan tarafından yapılabilir önemli olan iyi çalışmak ve sürekli çalışmak. Benim öğrencilerimde bu var fakat bazen bazı şeylerde bizim de elimizde olmayan sıkıntılar çıkıyor. Müsabakalar için farklı şehirlere gitmek zorunda kalıyoruz. Kalacak yer , gidilecek imkanıız yok. Öğrenci sayımız fazla kendi imkanlarımız yeterli olmuyor. Öğrencilerimden üstün başarılı olanlar var milli takıma gitmeye aday olanlar var. Bu çocuklara sahip çıkılması gerekiyor. Gerekli mercilerin bu başarıyı fark etmesi ve bu çocuklara dokunması gerekiyor. Önümüzde Dünya Şampiyonası var. İstanbul’da gerçekleştirilecek bunlar bizim için maliyet. Kendi imkanlarımızla ite kalka bu başarıyı gösterdiysek belli bir destekle neler başaracağımız ortada. Müsabakalar, çocukların eşyaları, yol, kalacak yer bunlar parayla olan şeyler. Biz bu konuda kendimiz içim değil milli olma yolunda ilerleyen gençlerimiz için destek bekliyoruz.” dedi.

Bilgin “ Abdullah kardeşim ben elimden gelen desteği çocuklar için yapacağım bu konunun gerekli yerlere ulaşması içinde çaba sarf edeceğim. İnşallah gençlerimiz hak ettikleri yerlere gelirler. Başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.
Abdullah Balcı ve genç yetenekler Bilgin ile bir süre daha sohbet ettikten sonra gazeteden ayrıldı.