NİKSAR’DA OTOPARK ÇİLESİ DEVAM EDİYOR

Niksarlılar araçlarını park etmekte

Niksarlılar araçlarını park etmekte büyük sıkıntı yaşıyor. Niksar Belediyesi tarafından yapılan çok katlı otopark da bu soruna çare olamadı.

Artan araç sayısı ve Niksar’ın malum çarpık yerleşmesi ve dar sokakları sebebiyle, insanlar araçlarını park edecek yer bulmakta zorlanıyor. Özellikle de hafta günleri olan Pazartesi ve Cuma günleri sıkıntı hat safhaya ulaşıyor.

Belediyenin almış olduğu kararla, pazartesi günleri pazar yeri olarak kullanılan, Belediye İş Merkezi Çok Katlı Otoparkında tek bir kat araç parkı için ayrılmıştı. Fakat yapılan değişiklik ile kalan son kat da pazar esnafına tahsis edildi.

Otopark ihtiyacının en yüksek seviyeye ulaştığı pazartesi gününde kalan son katında araç parkına kapatılması halkı isyan ettirdi. Pazar alışverişini görmek için kapalı semt pazarına gelen vatandaşlar araçlarını park edecek yer bulamamaktan yakınıyor. Aynı şekilde Niksarlı esnaf da durumdan muzdarip. Orta çarşıda dükkan sahibi olan esnaf, gelen müşterilerinin araçlarını park edecek yer bulamadıkları için duramadıklarını ve alışveriş yapmadan gittiklerini belirttiler.

Tüm bu sıkıntı yetmezmiş gibi fırsatçı pazar esnafı da boş durmadı. Tezgahlarını cumartesi akşamından yer kapmak için kapalı otoparka yerleştiren pazar esnafı, hafta sonu boyunca park yerlerini işgal etmeye başladı.

Niksar Belediyesi’nin bu konu hakkında en kısa sürede çözüm bulmasını ve vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesini temenni ediyoruz.